| nonameeeeee a întrebat:

Imi puteti spune cateva solutii de a scapa de cosuri, dar sa fie naturiste (adica facute in casa)? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Eu am fost la derma si mi-a recomandat ceaiul de musetel.+alte creme...
Domnul doctor mi-a spus ca sa ma spal cu ceai de musetel si sa las sa se usuce singur, sa nu ma sterg cu ceva. Si numai am voie sa ma spal cu apa sau sa ating...
Mi-a dat si un regim, sa zic asa ..Numai am voie sarat, prajit, sucuri acidulate, piper, gras, dulce.
*-*

3 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Bună.
Cureți tenul cu ceai concentrat de mușețel și aplici pe zonele afectate tinctură de propolis, dezinfectează și usucă.
Pa, pa.

| livethislife a răspuns:

In primul rand trebuie sa consumi mai multe fructe, legume si sa bei apa, in orice caz sa eviti sucurile din comert.
Eu folosesc suc de lamaie caci curata tenul si usuca cosurile.

| Iubibilăă a răspuns:

Orice persoana are cosuri in pubertate. Iti recomand sa nu le elimini cu mana.