| anonim_4396 a întrebat:

Imi spuneti si mie niste scuze plauzibile pentru care nu pot iesi in oras pentru a nu se supara prietenii?(problema este ca nu am bani acum si nici parintii nu prea vor sa-mi dea..mai ales ca incepe liceul). Multumesc:*

6 răspunsuri:
| Pau a răspuns:

Buna!
Le poti spune ca trebuie ineaparat sa pleci de acasa, nu te simti bine, ai ceva treaba si o lasati pe alta data.
Dar cel mai corect ar fi sa le explici prietenilor ca momentan nu prea stau ai tai bine cu banii. Daca sunt prieteni adevarati vor intelege si, cine stie... poate se vor oferi sa-ti faca cinste cu un sucwinking

| AlinKun a răspuns:

Zile simplu ca nu prea mai ai bani si gata

| KarinaV a răspuns (pentru AlinKun):

De acord cu tine, mai bine le spune ca nu are bani, poate se alege si cu o cinste laughing

| Woodenpints91 a răspuns:

-Vii afară?
-Nu.
-De ce?
-N-am chef.

E atât de greu?

| Amiiii69 a răspuns:

Daca nu vrei sa ii ranesti le poti spune adevarul si daca sunt niste prieteni adevarati vor intelege si cine stie? Poate ca iti vor face cinste ei cu un suc cum a zis Pau sau cu o masa. Cel mai bine poti sa spui adevarul!

| ioanaaa1998 a răspuns:

Le poti spune ca pleci la cumparaturi, ca vin rudele pe la tine, ca nu te simti prea bine, daca este vorba de un film, le spui ca l-ai vazut deja, ca trebuie sa te intalnesti cu altcineva, ca abia te-ai intors din oras, ca nu te lasa mama ta, sau de ce nu chiar motivul adevarat, ca nu mai vrea mama ta sa-ti dea bani pentru ca ai cheltuit destul. Daca iti sunt prieteni vor intelege! Sper ca te-am ajutat