| mmariusd a întrebat:

In curand o sa fac 16 ani si vreau sa dau de permis, iar intrebarea mea este ce categorie credeti ca ar fi mai buna (A1; B1)? Tin sa mentionez ca am experienta atat in a conduce masina cat si in a conduce motocicleta.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Care e mai buna? Ai de care ai tu nevoie. Cu B1 ce ai sa faci? Sa conduci conservele alea de microcaruri?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 16 ani nu ai dreptul la permis de sofat categoria B, pentru categoria B trebuie sa ai 18 ani.
Da-mi voie sa ma indoiesc ca ai avea experinta de sofat a unei masini, ai 15 ani si asa ecva nu este posibil pe seoselel din tara, faptul ca te-ai urcat la volanul ueni masini nu te face exerimentat in soferie.

| mmariusd explică (pentru Violleta2022):

Conduc de la varsta de 6 ani(nu pe durmurile publice care sunt foarte aglomerate ce-i drept) si fac chestionare dupa chestionare.Sa nu imi zici ca cineva care are sa zic 20 de ani si pentru el e prima tangenta cu un automobil/motocicleta are mai multa experienta.