| RalucaMariia a întrebat:

In primavara asta sau cel tarziu in toamna o sa fac o operatie pentru scoaterea amigdalelor. Vreau si eu sa stiu daca pot alege sa fac anestezie totala pentru ca am auzit ca cea locala este destul de traumatizanta.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La amigdale se face doar anestezie locala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca ti se face anestezie totala, cel putin mie asa mi-a facut, desigur ca poti alege, nu cred ca te opereaza cineva cu aia locala... Operatia e foarte usoara, dupa mananci si inghetata deci n-ar trebui sa te stresezi.

| Xdreaper21 a răspuns:

Nu stiu da fratele meu a facut dar nu mai vorbeste cu mine din un frate super tare e un golan nesimtit