| anonim_4396 a întrebat:

TPU! In vacanta asta ne-a dat profesoara de romana de citit cartea Mara. Eu nu vreau sa o citesc, nu pentru ca nu-mi place cititul, ci pentru ca nu-mi place cartea asta. Am citit vreo 30 de pagini si nu vreau sa mai continui, ca nu ma atrage. Profesoara ne-a spus ca o sa ne dea dupa vacanta un test cu 10 intrebari din carte, dintre care 6 nu o sa le stim daca nu nu citim cartea. Ce sa ma fac? crying

7 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Cauta povestirea pe net si citeste-o.
*-*

| Sw33tG1rl4ever a răspuns (pentru SimonaNicoletaღ):

Povestirea nu cuprinde toate amanuntele cartii. Mie imi trebuie sa cuprinda toate detaliile.

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru Sw33tG1rl4ever):

Pai atunci nu vad alta solutie decat sa citestii cartea. Asta e. Pune-te serios pe treaba si o vei termina repede. Daca vei face tot la test si bine, si vei lua o nota foarte buna ai sa te simti foarte mandra.
*-*

| cristiiiiiii a răspuns:

Chiar daca nu iti place ar trebui sa o citesti pentru ca vei avea nevoie. nu vrei sa iei o nota mare? faci ce crezi tu ca este mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Termina de citit cartea, daca vrei sa iei nota mare. Daca nu vrei nota mare, stai calma.

| FreakyChucky a răspuns:

Si eu am fost exact in situatia ta anul trecut.eu nu am citit o pagina din cartea aia, am citit rezumate de pe net+multe comentarii+mi-am intrebat colegii despre finalul cartii si a fost super usor la test.big grin

| Sw33tG1rl4ever a răspuns (pentru FreakyChucky):

Eu nu pot sa intreb niciun coleg, nimeni nu va citi cartea aia.hee hee oh go on