| ILoveMusicElectroHouse a întrebat:

Buna TPU. Iubitul meu vrea sa ne mutam impreuna, mentionez ca el are 20 de ani si este in strainatate iar eu am 18 ani și sunt în ultimul an de liceu. Problema este daca ma duc la el trebuie să renunț la tot, trebuie să renunț la scoala (ma gandesc daca as termina-o, as putea sa il ajut si eu financiar) la familie si in plus situatia cu ai mei nu este foarte buna. Nu îl accepta deloc, spun că este un vagabond și ca doar ma duce de nas dar ei nici macar nu au vrut sa il cunoască personal, iar apoi sa isi dea cu parerea. Dar eu stiu ca tine la mine si că nu mi-ar face rau niciodată. el munceste, momentan ar putea sa ne întrețină pe amândoi, dar eu vreau sa avem un viitor si mai înstărit. Nu stiu ce sa fac

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Nu-ți strica viața pentru un an. Dacă te iubește va aștepta să-ți iei bacul. El nu are bacul dat?
Gândește-te că omul care ești acum e diferit de cel de peste 10 ani. Se pot întâmpla atâtea. Ești prea mica să iei decizii atât de drastice.
Orice ai face NU RENUNȚA la școală.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti recomand sa-ti termini studiile si apoi sa te duci unde vrei.
Si nu exista forma fara frecventa la liceu, doar forma cu frecventa la seral sau cu frecventa redusa.

| ania a răspuns:

Ai fi mai fericita daca nu te- ai muta cu nimemi fara casatororie.

| Catrice a răspuns:

Sa stai în banca ta acasă.

| elennax a răspuns:

Nu renunta la scoala pentru nimeni. Termini scoala, dupa esti libera sa faci ce vrei. Esti si majora, ai tai nu mai au ce sa iti zica.

| ILoveMusicElectroHouse explică (pentru elennax):

Păi el imi spune ca pot sa fac la fara frecvență, sau ca oricum bacul nu ajuta la nimic

| VoidEternal a răspuns (pentru ILoveMusicElectroHouse):

Nu-ți strica viața pentru un an. Dacă te iubește va aștepta să-ți iei bacul. El nu are bacul dat?
Gândește-te că omul care ești acum e diferit de cel de peste 10 ani. Se pot întâmpla atâtea. Ești prea mica să iei decizii atât de drastice.
Orice ai face NU RENUNȚA la școală.