| Tpuuu899 a întrebat:

Bună TPU! La ce vârstă ați mers prima oara la mare cu prietenii? (Fără parinti)

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

DUPA 18 ani, cand a fost legal si permis.

| Violleta2022 a răspuns:

In vara lui 2023 au fost razii formate din patrule de politisti si jandarmi, care au verificat toti minori gasiti in trenuri, in gara si pe la corturi, fiindca au fost gasiti copii intre 13 si 16 ani, care fugisera de acasa, parintii i-au dat disparuti si atunci Politia a decis sa faca controlate stricte, verificand toti copii si minorii care nu erau insotiti de parinti.

Oricum, in hotel si motel nu pot intra copii minori, fara un parinte sau tutore legal, de aceea s-au verificat plajele, cluburile de la mare si zonele cu corturi unde ar putea sa stea ilegal.

Oricum, trebuie sa fii un parinte nebun la cap sa-ti lasi copilasul singur, la mare, sau insotit de alti copii, acnd zilnic se intampla accidente, droguri, violuri si rapiri, in special de fetite care sunt vandute pe piata de prostitutie din afara tarii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe la 21.
Nu prea îmi place marea.

| Catrice a răspuns:

12 ani cred cu o gasca de prieteni. Ne-a dus tatăl unuia cu mașina pana la hotel

| Fatamuntilor a răspuns:

Fara parinti?
5-6 ani, pe acolo! Din motive medicale am foost trimisa la mare! Cu copii de varsta mea.Doi ani la rand.

| mODIN a răspuns:

16 sau 17 ani, in cazul meu. Era o tabara organizata la un liceu unde mergeau si alti prieteni.