| anonim_4396 a întrebat:

Luni voi merge la scoala ca mno trebuie sa verificam ceva legat de admiterea la liceu si vor fi acolo elevii din toate claselehappy...dar va fi si fostul meu iubit acolosad. Eu inca il iubesc dar vreau sa fac sa para ca l-am uitathappy. Acum cateva zile m-am gandit sa-mi fac o schimbare de look si mi-am facut breton intr-o parte si m-am tuns putin nu se observa asa tare laughing. El nu stie de asta oh go on. oricum vreau sa ii arat ca am trecut mai departe (chiar daca nu este asasad) ce ar trebui sa fac? Saa il ignor? (oricum nu vom vorbiioh go on)sa incerc sa nu ma uit la el?sadsa par calma si linistita sau sa ma distrez cu prietenii?big grin va rog ajutati-mapuppy dog eyes.
Si am nevoie de niste sfaturi despre cum sa imi fac parul...sa imi prind parul coc sau pur si simplu cu un elastic? sa il las liber? ceva idei?puppy dog eyes
Si cu ce sa ma imbrac? happy Nu e neaparat pentru el sa vada ca m-am schimbat etcoh go on e mai mult pentru colegi deoarece e ultima oara cand ne vom vedea toti happy Funda :*

2 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Fii indiferenta,dar doar fata de el! Distreaza-te cu prietenii,zambeste mult, dar nu-l privi; incearca sa-i atragi atentia, dar sa nu para ca o faci intentionat, cand observi ca te priveste zambeste larg...fa-l sa creada ca nu te mai intereseaza de el!
Parul lasati-l liber, si ia-ti o rochie...nu uita sa pari fericita, atasand un zambet dispretuitor fata de persoana lui!
Mult succes!

| Evelyn666 a răspuns:

Draga mea, de ce sa pari atat de falsa? Daca vrei neaparat sa-i arati lui ca tie nu-ti mai pasa, atunci detaseaza-te de persoana lui si tot ce tine de el si concentreaza-te pe lucrurile importante. Lasa-l deoparte si totul va veni de la sine. Nu trebuie sa exagerezi, falsand se va vedea asta. Nu esti tu, nu esti naturala, deci nu exagera cu "distractia". Daca vrei sa folosesti indiferenta, ai grija ca aceasta sa fie pasiva. Nu uitandu-te urat la el ii vei arata ca nu-ti mai pasa, ci doar ca te afecteaza ca v-ati despartit. Fii neutra. Aranjeaza-te frumos si nu uita ca vor mai fi si altii. Multa bafta!:*