| LiCuRiCi_8607 a întrebat:

Buna TPU... m-am certat cu prietena mea cea mai buna de pe 29 mai. atunci nu mi-a parut rau pentru ca a facut o gafa foarte mare chiar nu mai puteam sa o iert nu stiam ce sa fac nu imi pasa pentru ca mi-a pasat prea mult iar ea si-a batut joc dar acum cand o vad sau ascul melodiile noastre ii simt lipsa simt ca ceva din mine nu mai ieste. de curand ea s-a lovit la un picior am dus-o acasa atunci eram certate ea a vorbit cu mine de parca nu s-a intamplat nimic. a doua zi iarasi nu am mai vb ce pot face cum sa trec peste asta? in plus ea se intelegea binisor si cu o alta fata ea mi-a zis ca ea e mai buna prietena ca mine dar nimeni nu o cunoaste la fel de bine ca mine. e geloasa pe mine acum dar. azi a venit mama ei tatal ei si fratele ei din Olanda imi dau seama cat de bucuroasa e. de obicei impartasea cu mine aceasta bucurie dar acum.chiar sufar enorm pentru ca am pus suflet imi pasa foarte mult chiar daca incerc sa arat ca nu. imi e dor de ea parca nu pot trece peste am petrecut atatea zile impreuna. dar s-a schimbat foarte tare nu o mai recunosc stiu ca a afectat-o lipsa parintilor dar am incercat sa fac ce am putut sa ii explic ca nu au plecat ca au vrut. am incercat sa fiu ca o sora dar ma respingea de o bucata de timp nu stiu ce a patit imi vorbeste urat se comporta urat de fiecare data cand gresea ea tot eu eram cea care incerca sa faca ceva sa nu ne certam luam vina pe mine doar sa nu ne certam. ea a vrut sa stam o perioada mai indepartate si am incercat amandoua dar nu am putut si acum ii simt lipsa foarte tare nu stiu daca si ea mie va rog din suflet ajutati-ma cu niste sfaturi orice numai sa ma impac cu ea sau sa trec peste crying

1 răspuns:
| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Nu prea stiu ce sfat sa-ti dau pentru ca este o situatie destul de complicata.
Dar voi incerca sa te ajut cu niste mici sfaturi:
-puteti sta intr-un loc unde sunteti numai voi doua si ii ceri scuze.
-daca e adevarat ce-ai spun tu ca a facut o greseala atat de mare atunci incearca sa treci peste asta incet-incet pana iti va duce si ea dorul tie si atunci va veti impaca daca ea a tinut la tine ca cea mai buna prietena.
Daca ea iti este asa"cea mai buna prietena"a ta trebuie sa-si ceara scuze pentru greseala facuta de ea.