| danutzaelena14 a întrebat:

m-am despartit de 2 saptamani de un baiat, el zice ca a trecut peste, insa mie imi vine foarte greu sa-l uit...am vorbit cu el ne salutam imi raspunde la telefon cand il sun sau la mesaje... din cate am vorbit cu el, imi tot zice ca nu mai vrea sa fei cu mine pentru ca nu mai vrea sa sufere, iar sentimentul de dragoste a cam disparut! m-am comportat frumos in ultima vreme, insa din cauza unei mici scapari a zis ca s-o las balta ca nu o sa-mi fie nimic intre el. vreau sa fac ceva in asa fel incat sa ne impacam, tin prea mult la el si nu vreau sa-l pierd de tot. dati un sfat va rog! chiar nu stiu ce sa fac( el e fecioara si e foarte incapatanat).

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce nu accepți refuzul? Învață să și pierzi!
Dragostea cu sila nu se poate.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Ar trebui sa accepti despartirea asta, daca va fi sa fie...se va reintoarce el la tine de buna voie