| anonim_4396 a întrebat:

Buna ma numesc Mihaela si vreau sa va cer un sfat:am fost cu un baiat doua saptamani si m-am despartit de el pentru altcineva... dar apoi am realizat cat de mult il iubesc pe cel de care ma despartisem...am vorbit cu el ca sa ne impacam dar e prea incapatanat si nu vrea...acum nu stiu ce sa fac; il iubesc prea mult si nu vreau sa renunt sa lupt pentru dragostea lui... ce sa fac?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai bine renunta, n-ai cum sa-l iubesti atat de mult dupa doua saptamani de relatie. De fapt te ambitionezi fiindca te refuza si, daca te-ar accepta, i-ai da papucii in cateva zile. Ar fi pacat sa-l ranesti dintr-o ambitie adolescentina. Lasa-l in pace, viata merge inainte, invata si maturizeaza-te.

| monyk a răspuns:

Buna, daca iti doresti foarte mult sa te impaci cu el, incearca sa il cauti in continuare, nu te da batuta ci lupta pentru el si spune-i ca il iubesti si ca este foarte important pentru tine sti ca incercarea moarte nu are.Succes!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Dupa 2 saptamani nu iubesti pe cineva. Dragoste cu sila nu se poate. Cel mai bine e sa cauti pe altcineva si sa-l lasi in pace... Nu ai cum sa lupti pentru "dragostea lui" cand aceasta nu exista... E o pierdere de timp...

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Cum au spus si ceilalti trebuia sa te gandesti de 2 ori inainte sa il parasesti...acum eu sincer daca eram baiat si eram in locul lui nu te iertam niciodata happy

| Psihoyounger a răspuns:

Trebuia sa te gandesti de doua ori inainte sa il parasesti... Nici eu nu as accepta in locul lui. Incearca cu altcineva chiar daca e greu...

Psihoyounger

Stefan
| Stefan a răspuns:

Mihaiela, fata draga pai daca el nu te vrea, poti sa-l obligi unde ai mai vazut tu dragoste cu sila, chiar daca îl iubesti.Cand te-ai despartit de el nu ti-ai dat seama de acest lucru? Fiecare traeste cu speranta în suflet ca maine va fi o noua zi.

mira
| mira a răspuns:

Cat de mult puteai iubi un om pe care il stiai doar de 2saptamani. Poate ca iti placea mai mult primul decat al doilea. El are dreptate sa nu mai aiba incredere in tine.Situatia s-ar putea repeta.Am impresia ca esti foart, foarte tanara.

| deiutza_9183 a răspuns:

Pai cateodata asa e iti dai seama doar cand pierzi pe cineva k il iubesti cu adevarat
Greseala e a ta
Gandeste-te tu in locul lui ce ai fi facut sigur la fel toti avem orgoliu nostru
Mai insista poate vei reusi sal convingi dar asigurate sa nu vei mai face cea ce ai facut
bafta:*

| Andreea_7493 a răspuns:

Cum a spus si Mira cum poti iubi un om asa de mult in doar 2 saptamani? Poate sa te simti bine cu el, etc...sa-l placi foarte mult... dar de iubit...happy Ai gresit cand te=ai despartit de el, i-ai ranit orgoliul, normal ca nu mai vrea... happy Incearca sa fi cu altcineva ...ca sa-l uitihee hee

| pisoias a răspuns:

Cred ca nici tu nu stii ce vrei.Toti au drteptate.Il iubesti cu adevarat sau te deranjeaza faptul ca el poate avea o alta relatie.

| Adeellee a răspuns:

Deja il iubesti?laughing))))))))))))))cred ca nu stii ce scrii...nu ai cum sa iubesti in doua saptamani... poate doar ti la el...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca l-ai lasat pentru altul inseamna ca nu il iubesti
el si-a dat seama de asta si nu mai vrea nimic cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pff...la fel am patit-o si eu...cred ca ai facut si dragoste cu el...am stat si eu 2 saptamana... dupa aia i-am dat liber.si...am regretat...ne-am intalnit dupa 4 luni...ne-am distrat o zi impreuna... iar atat o fost totul...acum fac tot posibilul sa ma impac cu el...chiar daca mi se pare imposibil...prea tarziu mi-am dat seama ca il iubescsad...ma simt f naspa...si i-am recunoscut k i-am gresit... l`am intrebat daca as mai avea sanse sa fiu cu el.si mi-a rasp ca acum are prietena si poate daar nu-mi promite nimica...
chiar stiu cum te simit...
oricum...insista...spune-i ca il iubesti... iar daca observi ca eja il stresezi...lasa-l in pace vreo 2 zile...si ai sa vezi ca o sa vorbeasca mai frumos...si poate poate o sa va impacati...

Bafta!:*