| AlexAL275 a întrebat:

Mă întrebam dacă mi-ați putea da niște reguli sau sugestii în viață, ce ar trebui să fac și ce nu. Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Fii tu însuți, pe lângă asta fii o persoană educată și corectă.

| AndaAlexandra a răspuns:

Tot ce contează este fii tu.
Dacă nu ai așteptări de la nimeni, nu vei fii niciodată dezamăgit.
Nu se schimba nimic dacă nu schimbi ceva.
Oamenii bogați rămân bogați pentru că trăiesc de parca ar fi săraci. Oamenii săraci rămân săraci pentru că trăiesc de parca ar fi bogați.
Niciodată să nu regreți ceea ce te-a făcut fericit odată.
Iubirea nu doare, ci minciuna, inșelatul si joaca cu sentimentele celuilalt.
Dacă renunți înseamnă că nu ți-ai dorit cu adevărat acel ceva.
Dacă nu lupți pentru ceea ce îți dorești, sa nu plângi pentru ce ai pierdut.
Nu înveți nimic de la viață dacă ai impresia că ai mereu dreptate.
Nu renunta la tine să mulțumești pe alții.
Totul e greu până să devină ușor.