| HelenAdrianna039 a întrebat:

Mă numesc Adrianna și am 14 ani, stau în Anglia și asta e cea mai mare problema. Sunt aici de aproape 6 luni, și eram foarte fericita înainte sa vin aici. Când am ajuns aici s-a schimbat tot la 180 de grade. Nu-mi place aici deloc, mai ales scoala cu toate ca e mai usor.Îmi e dor de prieteni de bunici, de tara mea. Problema e ca ai mei nu m-ar lasă să stau acasă cu bunicii mei. Oare cum as putea sa îi conving sa mă lase acasă? e urgent. Dau funda la cel mai bun răspuns.

2 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Stai acolo si incearca sa te adaptezi, primul an departe de casa este cel mai greu! Gandeste-te la viitor, nu vei avea nici unul in mizeria de acasa. Stiu ca acum la 14 ani ti-ar conveni sa stai acasa cu bani de la mamica si taticul, Romania e minunata cand ai " cascaval " asigurat dar vine vremea maturitatii cand va trebui sa muncesti si tu! Crede-ma pe cuvant ca te vei trezi intr-o zi si iti vei vomita matele cand iti dai seama ca ai o facultate ( poate ) si esti sluga la un patron analfabet si cu clanta mare pe 900 de lei! Deci nu o fa pentru ce e azi, ci pentru a iti asigura un viitor de 1000 de ori mai bun decat ce e in tara!

| elisatee21 a răspuns:

Draga Adriana si eu am trecut peste asa ceva eu am crescut la tara pana la varsta de 14 ani cu bunici mei pe care i iubesc mai mult ca si pe parintii mei
am suferit mult gandindu-ma la bunici mei care i iubes mult
poate in Anglia o sa ai un viitor mai bun decat in Romania eu acum am 20 de ani si fac cursuri de doctorita in Franta si sunt feritita si ma descurc foarte bine si cu bunici mei si in plus mi-am gasit jumatatea
Bafta spune-le parintilor tai sa iti arate mai multa afectiune
daca mai ai nevoie de sfaturi cautama pe TPU elisatee21 te pup si nu maifi suparata viata merge inainte prima data gandeste la viitorul tau