| Rebe97 a întrebat:

Sunt in Italia la scoala de aproape 5 ani si nu imi place aici deloc! Am tot incercat sa o conving pa mama sa ma lase inapoi in Romania dar nu pricere! I - am spus ca m - am saturat sa stau singura tot timpul, ca m - am saturat de ea si de toate! Vreau sa merg sa stau cu bunicii mei in tara dar ea nu pricepe! Ii pasa numai de ea! Cum as putea sa o conving, cu ce as mai putea sa ii umplu capul? sad

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Mama stie ce e mai bine, crede-ma. Am o virsta si am prins destule in tara, am destule rude si pe-afara, iar daca ar fi sa am de ales intre a imi creste copilul intr-o tara mai decenta decit asta, as face-o fara ezitare, chiar daca m-ar uri pentru o perioada si ar crede ca ma gindesc numai la mine si alte de-astea. Mai tirziu o sa vezi ca a fost solutia cea mai buna.

| DianaIstratii a răspuns:

BunahappyCred ca ar trebui sa vorbesi cu bunicii tai, iar daca ei sunt de acord ca tu sa stii cu ei, sa-i rogi s-o convinga pe mama ta ca ei sunt singuri, si ca le-ar prinde bine un ajutor.Bafta, sper ca vei putea s-o convingi pe mama ta sa te lase.