| pinkv0dka a întrebat:

Buna TPU ...Ma panichez rau cand vine vorba de relatii etc. Nu am avut primul iubit, nici primul sarut. Sunt multi baieti care ma plac si ar vrea sa fie cu mine, dar cand aduc vorba ca ma plac si chestii de genu ma pierd rau. E foarte frustrant sad Nu stiu ce sa fac. Va rog ajutati-ma.
Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| LovelyA17 a răspuns:

Sunt la fel ca tine )) Mai mereu am refuzat baieți. Însă eu niciodată nu mă pierd. Cred că ar trebui să cunoști bine acel băiat înainte să accepți. Iar el daca chiar te va plăcea nu cred va râde de tine atunci când te pierzi, nu știi ce să zici. Nu ai motive să fii disperată, trebuie să fii calmă și mereu sinceră. Dacă tot ai spus că te plac mulți băieți de ce nu încerci să-i cunoști mai bine, să știi ce ei vor să știi ce ei reprezită. Pînă la urmă vei fi și tu mai îndrăzneață alături de un băiat care chiar te place. ))

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu te grăbi și așteaptă persoana potrivită. Dacă unul din acei băieți ai fi simțit că este persoana potrivită ai fi făcut acel pas deja.

| raMLesS a răspuns:

Dacă-ţi place şi ţie nu ai de ce să te pierzi, linişteşte-te şi vezi ce vrea, cum crezi că au unele fete iubit? Şi dacă nu-ţi place de el vezi ce vrea. până la urmăva incerca să te cucerească şi poate poate te vei simtii mai bine in preajma lui.

| jajajaja14 a răspuns:

Ăm, te-ai gândit că poate eşti lesbiană? Sau cel puţin bisexuală, idk.
Oricum, părerea mea e că ar trebui să încerci să treci peste panica asta, şi să fii cu unul dintre tipii care te plac. Vorbeşte cu el dinainte, şi chiar dacă o să mori de ruşine, spune-i că nu stii să săruţi etc etc. Dacă tipul e okay, o să înţeleagă.
Sau eventual ai putea să-ţi rogi un prieten de care eşti mai apropiată să te înveţe să săruţi.