| DeliaAmalia a întrebat:

Ma puteti ajuta in legatura cu o chestie, va rog?happy

Ma plictisesc foarte repede, si foarte des. Ce pot sa fac?

In afara de : "citesti", "scrii", sau ceva de genul.

Răspuns Câştigător
| Aimee33 a răspuns:

-vizionezi un film;
-asculti muzica;
-faci ordine prin casa;
-inveti sa gatesti;
-inveti sa cosi;
-creezi noi tinute;
-realizezi bratari;
-faci origami;
-suni un prieten si vorbesti cu el la telefon;
-cheama niste prieteni acasa si stai cu ei;
-te joci cu fratele/sora ta (daca ai)
-rezolvi teste de cultura generala de pe internet;
-iti faci un blog si scrii despre ce vrei tu in el;
-scrii in jurnal;
-scrii o poezie;
-scrii o poveste pe wattpad;
-raspunzi la intrebari pe TPU;
-iti golesti mesajele de la e-mail;
-dormi;
-creeaza jocuri noi;
-deoarece vine Pastele, fa niste obiecte sau ceva de genul asta care simbolizeaza sarbatoarea;
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/......ps?/images
-decoreaza-ti camera.
Sper ca te-am ajutat. happy
Funda? kiss

7 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Desen, pictura, sport/ sala, fotografii, sa incepi un jurnal, sa iti faci un blog/ videoblog, sa inveti o limba straina, sa inveti sa canti la un instrument, dans, cantat, gatit, sa te uiti la filme/ seriale/ emisiuni online, etc.

| William a răspuns:

Cauta-ti un joc distractiv. Intra pe http://mmohuts.com/ si alege ce categorie vrei sau, daca nu vrei sa descarci jocul intra pe http://browsergamez.com/games/simulation?gclid=CJTrlpDv570CFWkJwwods14ABQ si ai o gramada de jocuri in browser. Unul din ele trebuie sa iti placa.

| Fintommi a răspuns:

Stai pe internet. joaca-te jocuri; uita-te la seriale -.- sunt o groaza de facut dar depinde si de ce ai tu chef. Deseneaza, plimba-te, fa cumparaturi ...etc.

| ionandreea97 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te apuci de un sport daca ai atata timp liber.

| DeliaAmalia explică (pentru ionandreea97):

Practic deja handball, si uneori fotbal. happy

| tiberiu31 a răspuns:

Uita-te la un documentar, un film, citeste, fa sport, joaca-te..nu stiu, gandeste-te la ceva ce te-ar putea face sa scapi de plictiseala. laughing

| DeliaAmalia explică (pentru tiberiu31):

Practic deja handbal,si uneori si fotbal laughing.
Ma uit la filme cu sora mea, de citit citesc, dar rar, doar cand e ceva obligatoriu, care imi trebuielaughing.