| Roxie_Roxana_2000 a întrebat:

Buna TPU ...mai sunt aproape 3 luni si dau examenul de capacitate.In simulari nu am luat note prea stralucite.Credeti ca daca o sa invat in fiecare zi, voi putea lua note bune in examen?

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Speranta moare ultima.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Da, ai sanse sa iei note foarte bune. Incepe chiar de maine sa inveti, incearca sa faci cate 2-3, daca se poate mai multe, teste pe zi. Rezultatul se va vedea la examen.
Si eu la fel fac, intodeauna m-am apucat de invatat cu 2-3 luni inainte de examen, asa e cel mai bine. Daca te apucai prin septembrie, pana acum te plictiseai, te minteai singura ca stii si nu mai repetai nimic. Asa ca trage tare acum ca mai ai timp.
Succes. happy

| Dragos636 a răspuns:

Nu e bine nici daca tocesti. Cate putin in fiecare zi.

| Ungureanu90 a răspuns:

Singurul lucru pe care trebuie să-l știi, este să nu înveți mecanic că așa nu-ți vei mai aduce nimic la examen, învață puțin câte puțin în fiecare zi, o oră-două făcând exerciții după ce ai înțeles teoria.

| Roxie_Roxana_2000 explică (pentru Ungureanu90):

Pai si am sanse sau nu?

| Roxie_Roxana_2000 explică (pentru Ungureanu90):

Pai si mai am șanse?

| Roxie_Roxana_2000 explică (pentru Ungureanu90):

SI crezi ca mai am sanse sa iau note bune?

| Ungureanu90 a răspuns (pentru Roxie_Roxana_2000):

Evident că da, mai ales că examenul de capacitate este foarte ușor din punctul meu de vedere, eu mi-am recapitulat materia în ultima lună și am luat peste nota 9 în amândouă probe. Multă baftă!
(Nu trebuie să mă întrebi de mai multe ori, dacă văd odată că sunt întrebat, în cel mai scurt timp îți voi răpunde).
Multă baftă!