| anonim_4396 a întrebat:

Maine am un majorat si am vorbit cu un prieten care s-a cam autoinvitat sa vina cu mine... problema este acum ca nu stiu sigur daca vine. Nu am vorbit niciodata cu el la telefon, doar pe mess si vreau sa stiu ce l-as mai putea intreba, si in discutie cum sa aduc vorba de majorat? Ce sa mai vorbesc cu el, cum sa incep discutia, ce sa ii scriu in sms? Pls help cat mai repede

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca s-a autoinvitat nu trebuie sa-l primesti pentru ca tu nu i-ai dat voie sa vina asa ca ii spui pe messenger ca mai bine ramane la locul lui.

| BebelushaRoz a răspuns (pentru mgtow):

I-am spus deja sa vina, si a spus ca stabilim azi detaliile... dar nu am vorbit inca deloc, si vreau sa stiu ce si cum

| Dia007 a răspuns:

Eu spun sa te relaxezi happy nu musca, indiferent daca il cunosti sau nu. Eu spun sa reactionezi cu el ca si cum ti-ar fi amic. Pe mess spune-i unde sa vina la majorat, spune-i cum sa intalniti ca sa ajunga in cele din urma la tine, si cand vine, in prezenta a mai multor persoane ai posibilitatea sa-l intrebi mai multe. Poate ci ceilalti invitati vor fi curiosi fata de aceasta persoana si il vor intreba si ei cate ceva. happy eventual pui o prietena sau un prieten sa il ia la intrebari si atunci sa fii pe faza sa afli mai multe despre el.
Personal trebuie sa-ti invingi frica asta de necunoscut pentru ca nu te ajuta. Fii sigura ca daca intrebi politicos ceva si pe un ton dragalas, nu pierzi nimic ci din contra. Fii tu ^_^
La multi ani apropo :*