| anonim_4396 a întrebat:

maine e ultima zi de administrare a pastilei contraceptive.Sapt care vine trebuie sa imi vina ciclul(miercuri, 17) dar dupa asta nu as mai vrea sa mai incep un nou blister pentru ca pentru o perioada de timp nu voi mai avea contact sexual.As vrea sa stiu ce efecte adverse voi avea dupa terminarea de administrare a lor si daca ciclul meu va fi regulat(pana s le iau l-am avut neregulat)

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pana miercuri trebuie sa te vada ginecologul tau, pastilele nu se pot intrerupe din proprie initiativ, ci numai cu permisiunea ginecologului.