| anonim_4396 a întrebat:

maine e ultima zi de administrare a pastilei contraceptive.Sapt care vine trebuie sa imi vina ciclul(miercuri, 17) dar dupa asta nu as mai vrea sa mai incep un nou blister pentru ca pentru o perioada de timp nu voi mai avea contact sexual.As vrea sa stiu ce efecte adverse voi avea dupa terminarea de administrare a lor si daca ciclul meu va fi regulat(pana s le iau l-am avut neregulat)

2 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Scuza ma dar te sfatuiesc sa mergi sa discuti cu un Ginecolog! El este cel mai in masura sa ti spuna. Toate nelamurilile tale! ok?
Succes!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Administrarea AC se face timp de minim 6 luni!

De asemenea, întreruperea acestora se face doar cu ACORDUL ginecologului care ţi le-a prescris!
Tot el îţi va prescrie un tratament dacă vor apărea dereglări hormonale/menstruale...

Toate cele bune.