| LazarIasmina a întrebat:

Buna TPU.Mama mea ma obliga mereu sa port la scoală pantaloni negri, camasa alba si vesta. Adica un fel de uniforma.Nu sta foarte bn. pe mine însă mama s-ar supara daca nu as purta-o, asa ca as dori câteva sfaturi pentru a o face mai la moda sau câteva replici pe care sa le spun colegelor mele ca sa nu se mai ia de mine.Mersi!

Răspuns Câştigător
| Morphineqp a răspuns:

Buna,Iasmina! happy Cum sa se ia colegii tai de tine? Off..Pai nu trebuie sa te intereseze de ce parere au cei din jur,mai ales colegii tai! Daca ei vor vedea ca iti pasa de faptul ca ei se iau de tine si te simti jenata fata de ei,o sa isi bata joc de tine.Tu trebuie sa stai in banca ta si sa-ti vezi de scoala.Ei pot spune orice despre tine dar,stii tu.ei uita sa se priveasca atent in oglinda. Uite, ai cerut replici pentru colegii tai, le poti spune sa se uite in oglinda inainte de a te judeca pe tine sau ai putea sa le spui ca sunt atat de inteligenti incat au inceput sa se ia de o persoana pentru simplul fapt ca se imbraca decent la scoala. Uite, cand se mai incalzeste afara, convinge-ti mama sa te lase sa-ti iei o fusta care sa mearga cu camasa, eu asa ma duc la scoala.Asta mi-a venit deocamdata in minte, daca ai nevoie de ceva, imi poti trimite un mesaj si te voi ajuta. Pa pa! :*

2 răspunsuri:
| ChildOfDark a răspuns:

Mai bine spune-i lu maica-ta:
Mama, nu mai suntem in anii 80', atunci cand erai tu la scoala sa mai purtam uniforme...

| fluturasdecatifea a răspuns:

Pai ai putea sa faci in asa fel incat sa arete bine,