| NayachanKawaii a întrebat:

Buna TPU...
Mama si tatal meu s-au certat, cearta lor a ajuns la o bataie cu palme si pumni, mama mea fiind cea lovita, dar nu era grav,
Eu am asistat la acea lupta, am tipat la tata sa o lase in pace pe mama, dar nu ma asculta, dupa aceea tata si-a facut bagajele si a plecat, trecuse vreo 3 zile da cand plecase, noi aveam bani acasa dar mama tot insista sa il sun, deoarece ea nu vroia sa ramanem fara bani, ceea ce inseamna ca imi pune toate greutatile pe mine, ca sa nu ramanem fara bani, ma simt foarte stresata
PS: Eu nu obisnuiesc sa il sun pe tata de obicei, dar mitemi sa il sun dupa ce a batut-o pe mama!
Ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Anutsa410 a răspuns:

Suna-l si roaga-l sa iti dea o explicatie. Apoi spune-i ca nu este normal ca tu sa fi vazut acea cearta care s-a lasat cu bataie. Vorbeste cu el spune-i ca familia este pe primul loc si mai sunt cateva gauri precum aceasta ceartă. Spune-i să se intoarcă pentru ca iti este tata. si iti va fi greu fara el. Sper că te-am ajutat. Sper ca si tu sa iti ajuti mama cu telefonul catre tatal tau

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă ai asistat, care ar fi de vină după părerea ta?

| TeeaBaang a răspuns:

Off sad Nu stiu ce sa zic sa faci...Cred ca trebuie sa astepti, sa il contactezi pe tatal tau, sa vorbiti calmi, civilizati, doar voi doi...Trebuie sa ii spui ca te-a deranjat, te-a ranit atitudinea lui fata de mama ta. Acum, faci ce simti.

| Rhoselynn a răspuns:

Suna-l pe tatal tau si spune-i ca iti e dor de el si sa vina acasa. Spune-i ca orice problema se poate rezolva purtand niste discutii. Nu ii spune ca mama ta te-a pus sa il suni, sau ca trebuie sa vina acasa ca aveti nevoie de bani. Va crede ca nu va pasa de el. La telefon vorbeste frumos cu el si intreaba-l ce mai face, daca ii e bine fara tine, etc. Astea sunt chestii care ii topesc pe parinti si ii fac sa se intoarca la tine. Mai mult nu stiu ce sa iti spun. La mine in familie e mai rau, mai ales ca nu le pasa ca e bine sau rau ceea ce fac. Ei doar o fac la nervi si aia e. E greu cu parintii, sunt foarte incapatanati