| Mirela225200 a întrebat:

Buna TPU… mie ciclul îmi venea normal cam pe la începutul lunii(6-7) dar luna asta mi-a venit pe 1 August. A ținut 5 zile mie normal îmi ținea 7. Azi 24 August iar mi-a venit…. E normal sa vina de 2 ori pe luna? E prima data când pățesc. Primul ciclu menstrual, l-am avut acum un an in Aprilie… Va rog ajutor.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Acesta este un ciclu de tip NEREGULAT!

| Caro34 a răspuns:

E normal! Nu te ingrijora! Daca totusi vrei sa fii mai sigura, mergi la un medic ginecologic si fa un control! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normal să ți-se întâmple astfel de lucruri în primii 2 ani de la primul ciclu menstrual, nu te ingrijora