| anonim_4396 a întrebat:

Parintii mei nu ma lasa sa port sandale sau orice tip de incaltaminte deschisa si spun ca e indecent sa porti asa ceva. Cum i-as putea convinge sa ma lase? Stiu ca am mai pus intrebarea o data dar am nevoie de mai multe raspunsuri happy

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate ca parintii tai nu-si permit sa-ti cumpere mai multe perechi de sandale si atunci spun ca-i indecent.
Nu prea ai ce face sau cum sa-i convingi.

| Havyna a răspuns:

Pe mine mă obligă mama?

| Bustid a răspuns:

Ai putea sa le explici faptul ca incaltamintea de acest fel nu dauneaza nimanui in niciun fel. In plus, lasa piciorul sa respire, e mult mai sanatos sa porti asa ceva decat o incaltaminte inchisa, atunci cand temperatura permite. Ar trebui sa inteleaga asta happy Sper