| anonim_4396 a întrebat:

Parintii mei nu ma lasa sa port sandale sau orice tip de incaltaminte deschisa si spun ca e indecent sa porti asa ceva. Cum i-as putea convinge sa ma lase?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mi-e rau... daca si sandalele au ajuns indecente...

suntserios
| suntserios a răspuns:

La asemenea mentalitate nu cred ca ai ce convinge

| Bondarel99 a răspuns:

Greu de convins asemenea părinți laughing
Poate ar trebui sa le spui ca ti-e cald, asta e motivul principal pentru a purta sandale, nu? Pana la urma parintele nu trebuie sa se asigure ca tie sa îți fie bine oricum ar fi?

| smihai23 a răspuns:

Spune-le că nu te simți bine în altă încăltaminte, ca vrei aa incerci ceva nou. Nu e nimic indecent in a vedea un picior gol.

| madalinaa142 a răspuns (pentru smihai23):

Am incercat, si ei spun ca nu e normal sa ti se vada picioarele.

| Anonimulllllllll a răspuns:

De ce nu te lasa? laughing