| Doloresidk a întrebat:

Buna TPU :*

Pe 8 noiembrie implinesc 14 ani.

Buletinul trebuie sa-l fac dupa ce am implinit 14 ani sau inainte cu 2-3 saptamani?

Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform OUG nr.97/2005 prima carte de identitate(nu buletin) se face dupa implinirea varstei de 14 ani si trebuie sa te prezinti in cel mult 15 zile dupa implinirea varstei. Numai bine!

8 răspunsuri:
| Ballet a răspuns:

Buna :].
ti-ar da voie si inainte, dar cel mai bine este sa-l faci dupa ce ai implinit 14 ani :]

Succes.

| d1onn5o a răspuns:

De obicei se face inainte.

| DeliaDaniela a răspuns:

Cel mai bine e sa-l faci dupa! Dar daca te grabesti. cred ca poti si inainte cu putin timp oh go on

| Stefanistaaa a răspuns:

Eu mi l-am facut inainte cu 2 saptamani. Da poti sa ti-l faci si dupa.

| myself a răspuns:

Evident...ca dupa.cu 2-3 zile

| EuPentruToti a răspuns:

Salut, din cate stiu eu trebuie sa-l faci dupa varsta de 14 ani nu inainte.
P.S:Esti ff aproape de varsta meawinking (3 noiembrie)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact de ziua ta poti sa ti-l faci sau dupa 1 zi, doua.Nu inainte cu o luna.hee hee

| SakuraIoana222 a răspuns:

Dupa ce implinesty. crede-ma asa e mai bine