| 愛LeEu愛 a întrebat:

problema...
Neaparat trebuie sa imi placa cea ce nu prea imi place ca sa le fac pe plac altora?
Sau
Sa imi placa ce imi place mie dar sa nu le fac pe plac altora?
Eu asi zice prima... voi?

3 răspunsuri:
| TwEEty_9286 a răspuns:

Eu spun sa faci doar ceea ce iti place,unde iti place,si cu cine iti place, nu trebuie sa ti cont de parerile celor din jur,pentru ca tu trebuie sa fi fericit/a,nu cei din jurul tau.
Asa ca mergi pe propriile tale principii, chiar daca poate, unora nu le va place, insa asa cum am mai repetat, faci numai si numai ce-ti place tie.
O zi buna. :*

| positivity a răspuns:

Bună.
Importantă este părerea ta; dacă consideri că pentru a le face altora pe plac e bine, e problema ta. Dar, dacă îţi place ceva şi celorlalţi nu, înseamnă că eşti diferită, că eşti unică şi acesta este un lucru bun. =)
O zi bună.

| IoanaaAa3 a răspuns:

laughing Complicată întrebarea. În primul rând, fiecare are opinia lui. Dacă am fii toți la fel...am devenii plictisitori. Cei care țin la ține cu adevărat, vor acceptă și părerea ta și în accelasi timp își vor susține și opinia lor! Baftă!:]