| Simona_8640 a întrebat:

Puteti sa ma ajutati? Povestea e lunga:anul acesta am trecut in clasa a 9-a.Am cunoscut un coleg, care e in aceeasi clasa cu mine.Si mie imi cam place de el, pentru ca e bine educat si dragut, dar in acelasi timp e tipul de baiat cam vagabond care sta cu o gramada de fete(nu in acelasi timp laughing) si le schimba ca pe sosete...Chestia e ca in timp ne-am imprietenit, si imi spunea ce i se intampla si alte chestii pe care nu i le spunea tuturor colegelor. Uneori venea langa mine in pauze, facea glume, m-a luat in brate. Faza e ca el s-a imbolnavit si nu a venit ceva timp la scoala.si eu ma gandeam la el, uneori il visam.si nu stiu mie imi place mult de el, si nu stiu cum sa ii spun. Mi-e teama sa nu ma refuze.Aseara am vorbit cu el pe mess si m-a intrebat de scoala si la un moment dat si-a pus un status si l-am intrebat ce are, e suparat? Si dupa care tot vorbind mi-a trimis un link, era de la melodia ai a lui Grasu XXL-Ar fii timpul, si m-a intrebat daca o stiu. I-am spus ca nu si dupa ceva timp m-a intrebat daca cunosc o fata(...) si i-am zis de ce si el atunci mi-a zis ca ar vrea sa stea cu ea. Apoi, discutia s-a incheiat (era si normallaughing) si am bagat un pretext ca nu mai pot sa vorbesc ca am putina treaba.
Voi ce ziceti? Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Yuliana17 a răspuns:

Dupa parerea e sa nu te incurci...totusi are 15-16 ani crezi ca ar fi dispus sa iubeasca? Spui k el schimba fete k pe sosete thinking vrei sa te schimbe sh pe tine atunci cand its este lumea mai draga alaturi de el? Baiatul ca sa te atraga normal its spune tot felul de pretexte, its trimite melodii k atunci cand o vei asculta sa te gandesti la el sh sa-i dai un semn ceva.Asta este parerea mea, tu fa ce its spune inima.Cautati un baiat care sa fie mai serios cu un pic de experienta nu un pusti de 15-16 ani care sa stea 1 saptamana 2 cu tine sh apoi cum vin alte fete noi in scoala dragute sa puna ochii pe alta sh asta sa fie happy sper ca ti-am fost de ajutor sh te rog nu te supara dar asta este parerea mea happy Succes!

6 răspunsuri:
| Yuliana17 a răspuns:

Sh app daca chiar atat de mult il placi nu incerk sa-i arati asta pentru ca atunci nu va mai fi asa de dragut cu tine ce o sa zic el "eee asta e moarta dupa mine pot face ce vreau din ea " ca sa atragi un baiat trebuie sa fi mai retrasa daca ma intelegi sh mai diferita fata de celelalte fete adica sa ai ceva aparte... sa fi la locul tau sigur cu asta ii vei atrage atentia sh el va face primul pas [un baiat doreste langa el o fata retrasa sh cuminte] :*

| AnaMaria1453 a răspuns:

Iti sugerez sa nu ii spui: te plac hai sa fim impreuna; sigur o sa te refuze; comportate cat mai apropiat cu el iar dupa ceva timp (2, 3 luni) daca nu iti propune nimic sau nu iti zice ca ii place de tine, fi sigura ca nu te place. tu sa nu ii zici nimic ca ai putea stica relatia de prietenie dintre voi; lasa-l pe el sa faca primul pas... funda?

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru AnaMaria1453):

Dacă aşteaptă atât îl va pierde cu siguranţă.
Să-i spună pe şleau şi gata, dacă-i place bine, dacă nu, nu.

(! 453, căderea Constantinopolului? happy )

| AnaMaria1453 a răspuns (pentru Nuvăsufăr):

In loc sa comentezi comentariul meu poti sa ii dai o sugestie

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru AnaMaria1453):

I-am dat o sugestie, dacă nu ai observat.

| Simona_8640 explică:

@AnaMaria,iti multumesc pentru.rapsuns!