| marialoveyou123 a întrebat:

Buna TPU Deci sunt in 8... Imi place de un baiat care e in clasa cu mine. Suntem prieteni buni adica avem acelasi anturaj la scoala. In pauze ma ia in brate laughing) nu numai el. Adica toti baiati de la mine din clasa. Si nu prea imi place cand vin toti gramada Si stau acolo. Adica mai sunt momente cand suntem doar noi Doi Si eu il plac mult. sfaturicred ca prietena. Mea cea mai buna il place Adica ea vorbeste mai mult ca mine cu el De la un timp. Se uita intr-un mod anume la el Cu toate ca are iubit Dar nu stiu ce sa zic Ieri l-am lovit i-am tras o palma Nu mai stiu de ce Si mi-a spus ca daca il mai lovesc Nu mai vb cu mine Si azi a spus ca nu ma cunoaste happy vb cu el si el spunea ca parca vorbeste cineva happy pur si simplu parca eram invizibila Apoi in ora de franceza Eram in banca si el venea de la tabla. Si stateam suparata La care ii spune unui coleg Ma ce suparatata ii la care spune Ma hranesc cu asta Vreau sa-l ignor Si sa-l fac putin gelos. vreau cele mai bune sfaturi

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si tie ti se pare un comportament normal sa te ia baietii in brate?
De ce doamne iarta-ma va ducetri la scoala, sa sariti unul pe altul, sau sa invatati?
Ai examenul de capacitate curand si pe tine te intereseaza geloziile si frichineala cu baietii, in loc de carte si pregatire de examen.

| AlexCristi97 a răspuns:

Hai ignora-l si poate chiar nu mai vorbiti niciodata. Uras mentalitatea asta cu "mi-a gresit, il ignor, il fac gelos, devine am meu". De unde pana unde daca il ignori devine gelos sau prin faptul ca il ignori il faci sa te placa?! Sansele sunt ca si el sa aiba aceeasi reactie si te va ignora si el si in cazul in care te-ar placea, ati suferi amandoi.
Ce as face eu? M-as duce la el si i-as spune ceva de genul "uite, scuze ca te-am plesnit si te-am facut sa te porti asa cu mine dar m-a afectat tare ce ai spus mai ales ca te placeam, oricum ce a fost a fost... amici?". Cu asta zic ca l-ai da total peste cap pentru ca i-ai spune ca il placeai lasand de inteles ca nu o mai faci. Astfel daca el te place va face tot posibilul sa il placi din nou, poate chiar iti va spune in fata ca te place. In cazul in care nu te place si mai e si genul de tip nesimtit, tu esti aparata de faptul ca nu il mai placi si astfel nu te poate ataca.

| PanaDeIdei69 a răspuns:

Loveste-l.