| ProudArriane a întrebat:

stiu ca am mai intrebat, insa chiar ma deranjeaza: Este un baiat care se holbeaza la mine de cateva luni. Ma fixeaza cu privirea intens, se uita fix in ochii mei si nu mai priveste in alta parte. Sincer, ma enerveaza, de fiecare data cand face asta ma uit in oglinda sa vad daca am ceva pe fata sau daca mi s-a intins rimelul. Cum intru pe usa, fix, privirea la mine... nici macar nu imi zice "buna", nu zambeste, pur si simplu priveste.
Insa, tin minte ca am participat la un concurs impreuna si am vorbit putin... erau lucruri obisnuite, iar el reactiona zambind. Nu stiu ce sa zic, atunci tot eu am inceput discutia.
Problema mea e doar ca se holbeaza. Cu totii mai ne intalnim privirile, pentru cateva secunde, dar el se uita la mine minute... Imaginati-va o persoana care te priveste ca si cum s-ar uita la film, mai sta si cu gura deschisa.
Ce sa fac ca sa nu se mai holbeze? Si de ce se holbeaza in halul asta?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Probabil ca te place. Daca il placi si tu, ai putea incerca sa ii zambesti, sa il saluti, sa vorbesti cu el si poate se trezeste din holbat si iti spune ca te place.
Daca nu iti place, il ignori, nu prea ai ce sa ii faci.

| ProudArriane explică (pentru SkyPilot):

Nu prea sunt genu' care sa inceapa o discutie. Atunci cand am vorbit nu am inceput eu discutia, ci o alta persoana care era cu noi... si asa s-a bagat si el in seama. Si nu, nu il plac... asta e.

| SkyPilot a răspuns (pentru ProudArriane):

Daca nu il placi, nu il mai baga in seama, chiar daca ii ies ochii ca la melc happy Ignora-l, priveste in alta parte, pana la urma se plictiseste. Nu cred ca rezolvi nimic daca vorbesti cu el, intr-adevar pare un pic deranjat.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Are ceva probleme cu sanatatea altfel n-ar privi asa fara sa vorbeasca. Scoate limba la el. Poate se hotaraste sa actioneze.

| sappy a răspuns:

Te-ai gandit ca poate are ceva probleme la mansarda!

| ProudArriane explică (pentru sappy):

O, da! Mi-am pus intrebarea asta de multe ori. happy

| ywar a răspuns:

Posezi forme? Iata explicatia! happy

| ProudArriane explică (pentru ywar):

Forme? Adica daca am fundul mai rotund si sanii mai mari? Pai, cam da. Vrei sa spui ca ii place cum arat?