| VibeTrix a întrebat:

Stiu ca intrebarea asta e cam ciudata, eu nu prea am pus asemenea intrebari laughing
Imi place foarte mult de un baiat mai mare cu 1 an decat mine. Toata clasa lui stie ca il plac, pentru ca eu le-am spus ca o proasta lor si a aflat baiatul pe care il plac de la ei. Am crezut ca daca le voi spune ca il plac,ma voi face cunoscuta lui. Problema este ca nu stiu cum sa vorbesc cu el. Noi nu vorbim. (si nu,vreau doar prieteni daca e cazul). Daca ii spun buna sau altceva mi-e frica sa nu creada ca sunt o disperata,il plac si vorbesc cu el.
Eu cu prietena mea stam mai mereu pe holul clasei. (si il vad si pe el) doar ca nu prea iese din clasa. (cred ca ii este rusine,habar n-am). Iese doar in cazul in care se bate cu cineva.
Siiiii plus de asta le-a spus si colegilor lui ca ma iubeste (wtf). Dar a spus in gluma... Face multe glume in care spune sa merg la el in clasa etc.
Siiiii plus de asta ieri a iesit pe coridor la scoala si eu eram cu prietena mea,iar eu am trecut pe langa el si s-a uitat asa de tare la mine. o.o
Ok, am spus cam multe laughing Vreau sa stiu daca ma place sau nu. Sau cum pot vorbi cu el, fara sa par disperata. Si va rog sa NU imi treceti intrebarea la D/S

14 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Poti sa vorbesti cu el si sa ii spui ce simti cu adevarat despre el.

| VibeTrix explică (pentru LonelyLoner92):

El stie deja ce simt pentru el.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este ok. Te place. Si daca vrei sa nu pari disperata incearca sa vorbesti cu el la inceput normal, si nu prea mult. Pana la urma si el trebuie sa miste ceva. laughing

| VibeTrix explică (pentru DoarBogdan):

"Sa miste ceva". Wtf, morrr, am ras cu lacrimi laughing laughing laughing laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru VibeTrix):

Si am vrut sa par serios rolling on the floor

| RainmakerX a răspuns:

Stai linistita, nu pari disperata =]]

Well, vorbeste cu el. Te-ai gandit poate ca si el se simte la fel ca tine si ii este oarecum rusine sa vorbeasca?

Daca pari speriata de cate ori il vezi atunci te cred si eu ca nu face nicio miscare tongue

Incepe usor cu lucruri gen buna, hei, ce faci... etc. Daca ii place de tine atunci o sa vorbeasca si el si nu o sa astepte dupa tine.

| VibeTrix explică (pentru RainmakerX):

Posibil sa ma placa si el. big grin
Multumesc frumos

| Krixxus a răspuns:

Vorbeste cu el...nu vad de ce ai parea disperata :/
Nu stiu daca te place sau nu, asta trebuie sa aflii tu.

| VibeTrix explică (pentru Krixxus):

Pai si cum sa aflu? laughing

| Krixxus a răspuns (pentru VibeTrix):

Intra in discutie cu el
dupa ceva timp intreaba-l ce crede despre tine

| elyelena1 a răspuns:

Vorbeste pur si simplu cu el, nu mi se pare ca daca ai vb cu el ai parea disperata happy.Fa-ti curaj si vb cu el.Succes happy

| VibeTrix explică (pentru elyelena1):

Vor rade toti de mine sad Multumesc, o sa incerc happy