| MELANCHOLlA a întrebat:

Buna TPU.Sunt clasa a 9-a.In urma cu 2 saptamani am inceput sa vorbesc cu o fata pe care o placeam de mai multa vreme. Dupa ce am reusit sa fim impreuna, am aflat ca si ea ma placea.Chestia e ca dupa 4 zile de cand am inceput sa vorbim ( chiar daca ne placeam de dinainte ), am inceput o relatie.Totul foarte frumos pana cand ea mi-a spus ca ma vede ca un frate.A zis ca ne plac aceleasi lucruri, ca ne comportam la fel si ca avem chiar foarte multe in comun, iar ea vrea sa aiba un iubit cu care sa-si discute parerile si bla bla.M-a rugat sa nu ma supar ca ne despartim si sa ramanem prieteni.Problema e ca eu m-am atasat foarte mult de ea si o vreau inapoi, dar ea inca ma vede ca "fratele ei geaman". Ceva sugestii s-o recuceresc? Ce atitudine sa adopt?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Esti in friends zone. Oricine de aici iti va spune ca nu ai ce sa faci. Parerea mea este sa nu accepti propunerea ei de a ramane prieteni, oricum acea prietenie nu va supravietui momentului cand unul din voi isi va gasi pe cineva. Ii spui ca tu ai sentimente pentru ea si ca vei suferi sa stii ca nu puteti fi impreuna. Fa tot ce poti sa o uiti si vezi-ti de viata ta. Asteapta sa te vindeci inainte de a intra in alta relatie.

7 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Nu te place, asta e.

| MELANCHOLlA explică (pentru Doub):

Nu e vorba ca nu ma place, dar caracterul nostru aproape identic o deranjeaza.A zis ca vrea pe cineva care sa fie diferit si sa-i asculte parerile.

| xAmyx a răspuns:

Nu stiu ce sa zic ..trebuie sa fiti prieteni buni inainte de a incepe o relatie (parerea mea). Asa ca, incearca sa te intelegi bine cu ea, arata-i ca esti prietenul ei cel mai bun, arata-i ca se poate baza pe tine, ca te poate cauta oricand.iar dupa fa chestii romantice, iesiti si plimbati-va, de ziua ei, de Craciun si asa cumparai cadouri semnificative, spune-i cuvinte frumoase.
Nu uita, lucrurile marunte inseamna mai mult decat lucrurile scumpe fara semnificatie.
Ia-o in brate ori de cate ori are nevoie, sarut-o pe frunte si in crestetul capului (fetele adora asta), ia-o pe sus, gadil-o, fa glume cu ea, fa-o sa RADA.

Sper ca te-am ajutat. Bafta in a o cuceri!winking

| SkyPilot a răspuns (pentru xAmyx):

Nu am vazut niciodata sa mearga asa ceva. De cele mai multe ori fetele au profitat de baietii respectivi si si-au batut joc de ei in fel si chip.

| xAmyx a răspuns (pentru SkyPilot):

Nu stiu ce sa zic ..eu am spus ce mi-ar place mie. Intr-adevar ca exista si usuratice care profita.dar ce sa facem.

| SkyPilot a răspuns (pentru xAmyx):

Ti-ar placea de la un baiat pe care nu il placi suficient ca sa fii impreuna cu el? Nu cred.

| MELANCHOLlA explică (pentru xAmyx):

Pai asta am facut si inainte, noi am fost impreuna.Doar ca uite cum sta treaba : A zis ca avem prea multe chestii in comun si se simte ca si cum am fi frati, are un sentiment aiurea, de asta a ales sa fim doar prieten.Noi am fost impreuna 4 zile, apoi mi-a zis lucrul ala.