| PheoniXD a întrebat:

Buna,TPU. Sunt foarte trista si asta pentru ca:
1. Mi am dat seama ca cele doua "prietene" ale mele de fapt doar ma folosesc. In rest nu mai am alti prieteni la scoala, iar parintii nu vor sa mi ia un animal, deci ma simt super singura.
2. Weekend ul asta am fost in excursie cu clasa si alta clasa de a 8 a. Bun, totu OK, dar Diriginta mea, pot spune ca e cea mai naspa dintre toate din sc. De ce? Pai in autocar mie de obicei mi e rau. Si am luat pastile si mi s-a facut somn, logic. Si mereu cand inchideam ochii, ea zicea "Iar dormi?! Da toata excursia ai dormit!" Si cand prietena mea se trezea, ea zicea "Ia uite, s-a teezit printesica vesela!" Asta ma enerveaza! Face diferente intre copii dupa ce is parintii lor (mama ei e fost decan la o universitate, si e mai bogata, asa).
Va rog, zice ti mi cum sa fac sa nu mai fiu asa trista, sau sa i fac pe parintii mei sa inteleaga ca as avea nevoie de un animalut, cv, sa ma simt mai ok. Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi si va rog sa imi rasundeti! happy

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Discuta cu părinții tai despre cum te simți și de ce vrei un animal de companie. Dar vorbește cu blândețe și respect profund, când sunt bine dispuși. Nu uica ca un răspuns blând îndepărtează furia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru atât esti"foarte trista"? Si cand ai sa ai probleme mai mari, ce ai sa faci? Te sinucizi? Cat despre prietenele tale, ai sa-ți faci altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost in situatia ta, mi-am taiat venele cu bomfaierul... te inteleg

| gratargratar a răspuns:

Mari probleme mai ai laughing

Spune parintilor sa-ti ia un animal daca vor sa iei examenele nationale. Asta se numeste santajwinking

| Victor453 a răspuns:

Pff, daca aceastea sunt probleme, atunci la mine este sfirsitul lumii))

| Victor453 a răspuns:

Cautati prieteni, fii mai indifirenta, dar animal nu-ti sfatui, are nevoie de multa grija si atentie, daca esti gata sa te scoli in fiecare dimineata la ora 6, ca sa plimbi ciinele, atunci ok

| AnOnImA4109 a răspuns:

Pai ai putea vb cu părinții, poate te înțeleg și nu trebuie să-ți iei neapărat un animal cum ar fi câinele sau pisică, poți să-ți iei un animalut micuț ca de exemplu hamster, porcusor de guineea, broaște țestoase sau papagali. Cat despre prietenele tale, nu prea poți sa faci nimic. O sa îți faci și alte prietene cu siguranță iar cu diriga, nici cu ea nu ai ce sa faci, știu cum e pentru ca și fosta mea diriginta era asa. Nu o poți schimba, asta e. Sper ca ți-am fost de ajutor.