| MeowHau a întrebat:

Nu stiu ce sa fac, ma simt oribil, vreau mult intr-o excursie insa am note mai mici (mult mai mici) decat se asteptau parintii, excursia e 120 euro iar ei deja mi-au dat pasaportul (nu stiu ce note mici am) insa maine sau la sedinta cu parintii vor afla insa atunci banii vor fi dati si...ma rog, maine diriginta va suna la parinti in legatura cu excursia si posibil sa se afle, nu stiu ce sa fac, imi doresc mult in excursie mai ales ca cele mai bune prietene ale mele merg :"( nu pot sa mint insa nu vreau sa ratez excursia. Dau Funda si multumesc ca ati citit tot.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
Cere le scuze parintilor pentru notele mici si promite ca o sa iti maresti notele
Acum straduieste te si invata ca daca vrei sa te duci trebuie sa tragi tare
Daca te intreaba parintii de ce nu le ai spus de note zi le ca nici tu n ai stiut sau ca iti era teama sa nu ii intristezi si ai vrut sa ti le maresti inainte sa le spui

Sper ca te am ajutat!
Noroc iti tin pumnii
Anunta ma si pe mine aa stiu ce decizie au luat parintii tai

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Daca deja ti-au dat pasaportul, este o mare sansa sa te lase in excursie.Zi`le despre note din seara asta, nu mai astepta pana maine, ca sa aiba si ei timp de gandire. Cere`ti scuze si toate cele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pare rau pentru tine dar cam asta ii consecinta faptelor.
De acum sa.ti fie invatatura de minte si sa pui mana sa mai citesti sa iei note mai mari...