| anonimuldepegoogle a întrebat:

Bună TPU, sunt împreună cu un băiat pe care îl cunosc de aproape o luna, eu îl iubesc foarte mult și el pe mine, dar părinții mei nu cred ca m-ar înțelege ca vreau sa fiu cu el și îl iubesc, dacă ar fi sa ma întrebe ceva de el m-am gândit sa le spun ca suntem doar prieteni am uitat sa spun ca an 14 ani și el la fel (sfaturi va rog)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea adevarata e ceva mult mai profund si nu apare intr-o luna de zile. Ceea ce simti tu pentru acel baiat se numeste "indragosteala", la fel ceea ce simte si el pentru tine.
Consider ca fata de parinti nu trebuie sa ai secrete, mai ales la varsta ta. Daca ai un iubit, trebuie sa le spui, sa-l aduci acasa la tine, sa-l cunoasca si ei. In caz ca nu o faci, lucrurile s-ar putea complica iar mai tarziu sa fii descoperita de unul dintre parintii tai si sa-i ranesti prin faptul ca le-ai ascuns relatia ta.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iubire de copilasi mici... azi va intelegeti bine si va jucati impreuna iar maine va suparati pe nimicuri si va despartiti.

Asa este copilaria la anisorii astia si se cheama PRIETENIE nu iubire!

suntserios
| suntserios a răspuns:

14 ani si iubesti foarte mult pe cineva pe care stii de o luna?

eu zic sa revizuiesti putin situatia ca realitatea nu e chiar asa happy

| dullcat a răspuns:

Buna.La 14 ani, dupa o luna, cu greu poate fi vorba de iubire.E cel mult un atasament foarte puternic. Vorbeste deschis cu parintii tai, nu e ok sa-i minti, deoarece isi vor da seama oricum ca e mai mult decat un simplu prieten.

| VelicanEmilia a răspuns:

Draga de tine, esti prea micuta pentru a-ti asuma o relatie. La anii astia ar trebui sa va preocupe scoala. "Iubirea" asta pe care o simtiti acum e fugitiva. La liceu vor aparea alte iubite/iubiti.