| AleAlexandraIdk a întrebat:

Heii TPU, am o mica mai mare nedumerire si m-am gandit sa va intreb pe voi. Imi doresc sa-mi raspundeti cat mai sincer,si daca se poate fara raspunsuri sarcastice.
Cunosc un baiat,si de curand am aflat ca ma place iar eu pe el.
Am foarte multi prieteni care spun ca este un "copil prost", dar de fiecare data cand eu vorbesc cu el,nu pare prost. Vorbeste foarte dragut cu mine,nu insista,ma intelege mereu, este..mai mult decat un prieten bun. M-am atasat de el pentru simplul fapt ca a fost langa mine cand am avut nevoie de cineva care sa-mi spuna " esti frumoasa" si " te iubesc ". Vreau sa precizez ca este mai mic ca mine cu 1 an. Spuneti-va parerea : Sa-i spun ca eu nu-l plac si sa-l mint?
Sau sa recunosc ca-l iubesc si eu asa cum ma iubeste si el pe mine?
Ma feresc de marea intrebare "Vrei sa fi cu mine? " din simplul motiv ca eu cred ca nu ne potrivim. :\
Help me! Funda, cel mai convingator raspuns puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
22 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

Trebuie sa fi sigura daca il iubesti sau doar te-ai atasat de el.
Ii poti da sperante degeaba.
Poate pare un "copil prost" fiindca e mai mic decat tine.

| AleAlexandraIdk explică (pentru Mussette):

Pentru mine el nu a fost niciodata "un copil prost", asta-i parerea celor care critica fara sa cunoasca.
Iti multumesc ca ai stat si ai citit tot. puppy dog eyes

| Mussette a răspuns (pentru AleAlexandraIdk):

Priveste-l putin din exterior, din perspectiva celorlalti. Uneori poti fi putin orbita de iubire si nu vezi chiar cum e celalalt.
Sau cu tine e cum este el cu adevarat.

| AleAlexandraIdk explică (pentru Mussette):

Nu stiu, m-am gandit la faptul ca "cu mine este el cu adevarat" dar acum mi-ai dat de gandit cu ce mi-ai spus mai inainte :\

| Mussette a răspuns (pentru AleAlexandraIdk):

Mi s-a intamplat ca el sa fie diferit cu mine, in sensul bun, dar privit din exterior, era cu totul altul. Pana la urma a redevenit cel ce-l cunosteau toti. sad
Ce inseamna ptcelalti "copil prost"?

| AleAlexandraIdk explică (pentru Mussette):

Pentru ei inseamna asta :
-Nu este in gastii cu copii popularii
-Nu are prietenii prea sociabili
Desi pe mine nu ma intereseaza prietenii lui.
Dar problema este ca noi nu stam impreuna afara, deoarece avem "gasti" separate, si nu prea ne vedem, vorbim doar pe facebook, si cand ne vedem ne privim mereu in ochii si momentul e awesome :3

| Mussette a răspuns (pentru AleAlexandraIdk):

Incearca totusi, daca vrei.

| AleAlexandraIdk explică (pentru Mussette):

O sa incerc, ce se va intampla nimeni nu stie. Cum se spune "Incercarea moarte nu are " Iti multumesc :*

Răspuns utilizator avertizat
| AleAlexandraIdk explică (pentru AiPierdutCelMaiBunIubit):

Ai dreptate despre "vorba aia " laughing) Ok, o sa incerc sa fac si asta. Multumesc din nou puppy dog eyes

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce? De ce sa suferi cand poti fii fericita? El te place? Bun. Tu il placi? Bun. Atunci, unde Sfanta Scriptura e problema? De ce sa-i zici ca nu-l placi cand tu de fapt il placi? Inteleg ca Romeo si Julieta n-au avut un final prea fain si ca-i oarecum la moda sa suferi din dragoste, dar daca ai face chestia asta de buna voie, scuze, dar ai fi proasta. Spune-i baiatului ca-l placi, mai ales daca stii ca te place si el.
Cat despre ultima remarca, jur ca nu o inteleg. El te place, tu il placi si nu va potriviti? Cine zice asta? De ce il placi daca nu va potriviti? Daca ii zici ca il placi si apoi ii dai peste ochi cu faza "stii, nu ne potrivim" atunci iti bati joc de bietul baiat.
Gandeste-te mai bine sau exprima-te mai bine ca ceea ce ai scris tu mie-mi suna a oximoron si desi in poezii e fain, in viata nu prea e.

| AleAlexandraIdk explică (pentru anonim_4396):

Oke,ce pot spune, mersii de sfat, am sa ma mai gandesc.

Răspuns utilizator avertizat
| Iamnotme a răspuns:

Nu te lua după ''gura lumii'' oh go on.
Fă ceea ce crezi tu că trebuie să faci, ceea ce simţi tu, nu ceea ce zic alţii happy

| th00d a răspuns:

Parerea mea este: odata ce tii la el, spune-i si nu te mai lua dupa gura lumii ca aceasta "gura" a lumii distruge multe vise. si cei care iti zic: "e un copil prost" dale peste nas si spune-le ca il iubesti asa cum este. acum 3 saptamani m-am despartit de prietena mea eu am terminat liceul iar ea a terminat a 9a si la fel mi-au spus toti: e fitoasa si e copila, nu se gandeste si bla bla bla....multe altele. dar nu am ascultat pe nimeni si a trecut peste toate desi mi-a facut ft multe faze de c cat. pentru ca o iubeam cu adevarat.

| marcelpavel123 a răspuns:

Uie cunosc si eu un baiat care era prost adica se comporta super aiurea era super retardat, si de cand e cu o fata s-a schimbat radical.

| AleAlexandraIdk explică (pentru marcelpavel123):

Dragut :3 Mersii de exemplu