| Mihaelaa98 a întrebat:

sunt la facultate, primul an si sunt la buget. Faza e ca am notele :9, 9,9,8,6 si un examen picat cu 4(restanta). Exista probabilitatea sa ma scoata de la buget si sa ma bage la taxa?

Răspuns Câştigător
| IoNuTz96 a răspuns:

Daca iei examenul in restanta sau in rerestanta, dar si daca media finala rezultata ramane in topul locurilor de pe buget, atunci o sa ramai la buget. Daca nu iei restanta atunci o sa intri la taxa instant dar si daca o iei si ai media mai mica decat a celorlalti, atunci ceilalti o sa intre pe locurilede buget iar tu o sa treci la taxa. Deci nu conteaza doar sa iei examenul, ci si media finala sa te ajute sa te mentii pe locurile de buget. De exemplu daca sunt 20 de locuri la buget, daca 20 de studenti au media mai mare ca tine, tu vei fi pe locul 21 care deja e la taxa. Succes!