| Petunia001 a întrebat:

Sunt racita de marti, adica de sambata dar marti s-a agravat foarte tare straight face. Nu mai stiu ce sa fac. Nasul imi curge si s-a infundat. Stau in pat iar daca vreau sa ma ridic ma doare capul cumplit. Tot fac baie la picioare cu sare ( remediile bunici ) Paracetamol am luat. Am citit undeva ca limonada e mai buna ca ceaiul si revenind la nastranut, stranut de 10 ori unul dupa altul. Tati nu vrea sa ma lase afara iar eu simt ca innebunesc in casa. Luni daca ma duc la scoala diriga ma va trimite acasa automat si daca ma duc sa imi iau scutire, din nefericire am doctorul la spital si mie teama ca ma va interna straight face. Dati-mi si voi sfaturi va rog. Si inca ceva daca nu va suparati... ce sa mai fac in casa ca mor de plictiseala stiind ca toti sunt afara si doar eu in casa. Multumesc. :*

Dau fundabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Mariiiiiiiia a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, oricum. daca te simti rau, trebuie sa accepti si trebuie sa fii "O optimista convinsa", ca totul se va rezolva si te vei face bine.Sunt sigura, ca nu se intampla nimic daca stai o saptamana in casa si nu iesi afarahappy.Ca sa nu te plictisesti ia'ti o revista, uita'te la televizor! Sper sa te faci binepuppy dog eyes!

4 răspunsuri:
| sisimiki a răspuns:

Buna.Cel mai bine ar fi sa iei o lingurinta de miere cu putina scortisoara( este foarte bun)
Ceai mult cu lamaie si miere din belsug
Sa ai mereu nasul uscat
Dormi mai mult
sper sa ti fie de folos

| Petunia001 explică (pentru sisimiki):

Sisimki, sunt alergica la miere laughing)

| sisimiki a răspuns (pentru Petunia001):

Oups
Atunci pa doctor

| cocacolatbx a răspuns:

Buna happy sincer poate fi o viroza..eu zic sa consulti un medic.el v-a sti cel mai bine ce ai :*