| Stf012 a întrebat:

Tot eu cu intrebarile mele...

Eu sunt o fire mai rebela care nu ii place sa dea explicatii, careia ii place sa aiba mai multa libertate...dar...parintii mei nu inteleg asta. Pe zi ce trece sunt mai insuportabili.

Spe exemplu:
Acum doi ani am avut o relatie cu un baiat care era cu doi ani mai mare decat mine...si m-am hotarat sa le spun si parintilor mei(asta a fost prima data cand le-am spus ca am un prieten) care la momentul respectiv erau plecati in strainate. Dupa ce le-am spus cum il cheama si de unde e si care e familia lui, ei mi-au spus sa o termin cu el pentru ca bunicul lui era un betiv si nu mai stiu ce. Bineinteles ca eu nu i-am ascultat. Dupa cateva zile au inceput cosmarurile. Au inceput sa spuna ca tu nu te mariti cu asta si mai multe. Nu le-am dat nici un motiv sa creada ca o sa ma marit(pe atunci aveam doar 14 si jumatate).Pe parcursul relatiei tot timpul ma certam cu ai mei. In cele din urma relatia s-a extins pe jumatate de an. Dar in final am hotarat sa pun stop pentru ca parintii mei urmau sa vina acasa in vara si lucrurile se puteau inrautati. Dupa ce s-a terminat relatia pe care o aveam nu am mai avut nici o relatie timp de 2 ani. Am ajuns sa cred ca e mai bine sa am relatii cand o sa fiu majora pentru ca am impresia ca parintii mei nu o sa fie de acord cu nici o relatie pe care o voi avea.
Cred ca am ramas marcata dupa toate cele intamplate.

Unii dintre voi o sa credeti ca am inventat toate astea...dar va spun ca nu e asa.
Cum pot depasi situatia?(dupa doi ani inca ma mai gandesc la tot ce s-a intamplat)
Am uitat sa precizez ca parintii mei au decis sa ma ia cu ei in strainatate.
Multumesc anticipat tuturor celor care au rabdarea sa citeasca tot ce am scris.
Sper ca ma puteti ajuta!

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Si mare probleme ai tu pe cap happy
Esti doar o pustoaica. ce sfaturi vrei de la noi? e bine de tine, ai plecat in strainatate, ai scapat de prostia asta din Romaniahappyce atat?
Iti plangi de mila? in strainatate gasesti poate baieti de baieti laughing

| Stf012 explică (pentru Liviu):

Nu imi plang de mila!
Probleme ca sunt o pustoaica?

| Liviu a răspuns (pentru Stf012):

Neah,si eu am fost ca tine(pustan) dar e vorba ca asta e ceva trecator e ceva ce nu o sa ti se mai para important peste ceva timp tongue o sa vezi

| Pandacorn696 a răspuns:

Incearca sa le spui adevarul si tot ce simti in suflet pentru ca ei sunt parinti tai te vor intelege dar incearca sa le zici chestile astea cand sunt calmi sau uite inca o idee scrie in jurnal toate astea si ei cand o sa vina lasa jurnalul la vedere sa vada tot ce ai pe suflet...te-am ajutat?

| ihategipsy a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc dar parintii vor avea mereu ceva de obiectat.Mai ales parintii fetei pentru ei nici unul nu este destul de bun pentru fiica sau fiul lor.