| anonim_4396 a întrebat:

URGENT. DAU FUNDA! Am nevoie de un raspuns adevarat la o intrebare pentru IT-isti sau cei care se pricep cat de cat.
Sunt conectata tot timpul la o retea fara parola de Wi-Fi, sub numele acesteia scrie asa: Information sent over this network might be visible to others.
Ok, am inteles pe internet ca propietarul/propietara acelei retea, poate vedea tot ce fac, pe ce intru, parolele etc. dar. nu e de ajutor setarile acestea pe care le am in laptop?
http://oi57.tinypic.com/qybmtd.jpg

Vreau sa stiu daca acele setari ma ajuta cu ceva?
Chiar ma deranjeaza faptul ca cineva, poate vedea ce scriu acum si mai precis, parolele mele.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Acel cineva poate este chiar proprietarul retelei(routerului).Pe el nu l-ar deranja ca te conectezi la el? Oricum, este in regula ce faci.Nu este interzis, atata timp cat reteaua este neparolata.Si,stai linistita, ca nu iti vede parolele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti vede nimeni parolele, alea sunt trimise mereu criptate indiferent de reteau de net la care te conectezi.

| Schiopu_Matei_1996 a răspuns:

Setarile pe care le-ai facut afecteaza doar useri laptopului su nu au nimic de a face cu conexiunea de internet.Ala la care te-ai conectat poate vedea tot ce faci tu pe internet, si nu poti schimba asta decat daca re abonezi tu singura la un provider de internet...