| Earthroot a întrebat:

Am fost intr-un internet cafe iar la conexiunea internetului a respectivului pc aparea:HG520s Information send over this network might be visible to others... Adica ce inseamna asta? Este posibil sa fi vazut cineva de pe alt pc cand mi-am intrat pe contul de facebook,sau yahoo messenger(ce am vorbit eu acolo, sau pe alte site-uri?)?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asa spune la toate conexiunile de internet wireless neparolate.
Este posibil sa-ti intre pe calculator si sa vada ce ai facut dar numai o persoana care se pricepe bine si cu ajutorul unui troian.

| Earthroot explică (pentru Ioandelasal):

Mersi de raspuns! Deci cand merg la un internet cafe este posibil sa parolez eu pe moment, doar din pc?

3 răspunsuri:
| Earthroot explică:

Adica?

| AlexUnderADS a răspuns:

Este ceva legat de reteaua locala a acelui internet cafe. Calculatorul la care ai fost tu era vizibil pentru celelalte calculatoare din retea dar asta nu inseamna ca alte persoane, de la alte calculatoare, au putut sa-ti vada parolele sau activitatea ta de la calculator.