| DedeeAndreea a întrebat:

Buna TPU.Va rog ajutati-ma.Sunt îndrăgostită de un baiat, e mai mare decât mine cu 2 ani dar e repetent(trebuia sa fie clasa a 9-a dar e a 7-a ca mine).Am început sa vorbim recent, de vreo 3 saptamani vorbim si vorbeam ca doi prieteni.Eu eram geloasa pentru ca in scoala mereu il vad vorbind cu fete,sau le ia in brate.M-a intrebat(pe facebook) daca vreau sa fiu cu el si am zis da(dar nu avusesem un prieten pana sa fiu cu el,si i-am zis asta, si i-am zis si ca nu am avut primul sarut), si mi-a spus ca ma accepta asa cum sunt.Am vorbit pe Facebook,mesaje dragute,inimioare,de-astea,pana cand am vazut pe contul lui de ask o întrebare "Ai iubita?" si el a răspuns ca nu are,ca e singur. Apoi am primit si eu o întrebare pe ask daca am prieten si am răspuns "Nu" pentru ca voiam sa vada si el cum e. Apoi I-am trimis mesaj pe Facebook in care i-am spus ce simt(ca imi place de el,ca sunt geloasa ca le da like la toate pitipoancele si le comenteaza la poze.Mie nu mi-a zis niciodata ca sunt frumoasa,si i-am zis ca imi doresc doar ca el sa fie fericit).De atunci(adica de duminica seara) nu am mai vorbit, a inceput sa le comenteze la poze fetelor, ma simteam si ma simt oribil..Sunt Atat de geloasa.El nu isi da seama cat sufar.Intr-o seara mi-a povestit o prietena ca a vazut in fata scolii niste baieti si I-a intrebat ce cauta acolo si ei aveau cutite in maini, si au raspuns ca au o treaba de rezolvat cu el.In Ziua in care am aflat am inceput sa plang si nu m-am mai oprit vreo 30 de minute.Nu am dormit in noaptea aceea,imi era frica sa nu pateasca ceva.
Ce sa fac? Eu vreau sa il uit pentru ca sufar foarte mult, nu pot sa traiesc asa, ma gandesc ce o sa fac la Scoala cand il vad pe hol..Sunt foarte timida, sensibila si emotiva..Il iubesc asa de mult, nu vreau sa il las sa plece.Dar el sta cu altele.sad Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| ApofissPapaya a răspuns:

Ai nevoie de timp, iar daca e sa tii cont de personalitatea ta, ai putea sa estimezi daca o sa te 'vindeci' curand sau mai greu. Ai rabdare! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Accepta-l asa cum este, nu trebuie sa schimbi persoana pe care spui tu o iubesti asa ca nu mai fi geloasa cand vezi pe contul sau personal de facebook comentarii si like-uri deoarece nu au nici o valoare.Tu esti cea la care tine din cate ai spus si tu in randurile de mai sus.
Bine nu ai spus, dar se citeste printre randuri.

| einenebun23 a răspuns:

Parerea mea e ca desi ti mult la el si chiar daca se spune ca dragostea nu are limite incearca sa il uiti. In primul rand din cele relatate de tine mi se pare ca el isi bate joc de tine si in plus de asta daca el are probleme atunci si tu vei atrage aceste probleme asupra ta. Sunt multi baieti pe lumea asta esti doar in clasa 7-a incearca sa vorbesti si tu cu cineva mai,, normal,, sa zic asa laughing.

| Ana90088 a răspuns:

De multe ori daca spui unui baiat ce simti va da bir cu fugitii, asta in caz ca nu ii pasa de tine. Faptul ca sta cu altele asta iti demonstreaza ca nu tine deloc la tine mai ales cand face asta in fata ta. In orice caz e genul de bad boy care nu are ce cauta in viata ta... da-i timpului timp si inimioara ta se va vindeca de la sine ..si o sa-ti gasesti un baiat cumsecade si numai bun pentru tinewinking

| ninelusha a răspuns:

Salut,deși situația ta e foarte complicată, fii putercă, și demonstreaza-i că ai trecut peste!