| Diana3457 a întrebat:

Dau funda! Am nevoie de ajutorul vostru! Deci..sa incepem cu inceputul, mai demult, cred ca anul trecut am vorbit cu prietena mea (Damaris) pe holul scolii si na, fratele ei ne-a vazut ca vorbim.Atunci cand Damaris a plecat am mers la Daniela, colega fratelui ei, Casian. Am vorbit si cu ea si ea a trebuit sa plece pana undeva si am ramas cu Casi pe hol.M-a intrebat cum ma numesc, si chestii.Am inceput sa vorbim pe Facebook, totul mergea foarte bine.Dar a inceput sa imi placa de el. I-am zis, si el a zis ca totul e ok.A tot vorbit cu mine, si la scoala, si pe Facebook.Prietena mea a zis ca ei i-a zis ca ma place. Eu nu am crezut-o.La scoala s-a facut de Halloween un concurs si am mers si eu. Era si el acolo si m-am asezat pe umarul lui,cateva secunde, nu a durat mult. Urmatoarea zi i-am adus o bomboana, a luat-o dar am mai vrut sa ii mai dau una dar cealalta nu a luat-o, si chiar atunci a trecut colegul lui si a luat-o el. M-a enervat rau de tot colegul lui. Nu stiu ce s-a intamplat dar nu ma mai bagat in seama dupa aceea asa mult.Mi-am bagat poze cu el pe telefon, si ma uitam la ele.Cineva i-a zis ca am poze cu el pe telefon, cred.Cand trecea pe langa mine si m-a saluta nu mai puteam de bucurie, uneori si strigam laughing L-am iubit mult, dar el nu a mai vorbit cu mine, nu mi-a mai raspuns la mesaje, odata a vorbit cu una si i-am zis ca ma sinucid.Si asa s-a terminat totul.M-a blocat pe Facebook.La scoala nu ma mai saluta.M-a uitat, dar eu nu il pot uita, plang de multe ori seara dupa el.In ultimul timp se uita la mine cand trec pe langa el. Eu inca il iubesc, dar el ma numeste obsedata.Nici nu vrea sa ma mai vada sau sa mai auda de mine. Ce sa fac? Eu vreau sa ma creada o fata normala, sa nu ma creada obsedata, sa vorbeasca din nou cu mine, sa ma placa din nou! sad Va rog! Dau funda, am nevoie de sfaturi! crying

5 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

Evident că nu mai vorbește cu tine dacă tu i-ai zis că te sinucizi doar pentru că el vorbește cu alta.
L-ai speriat.
Vorbește cu el și încearcă să pari calmă, să nu mai fi așa stresantă.
Salută-l și explică-i că-l placi și poate va înțelege...
Baftă.

| Diana3457 explică (pentru EvilThoughts):

Da,dar el nu mai vrea sa vorbeasca cu mine. Si eu nu am curajul sa vorbesc cu el la scoala. sad

| EvilThoughts a răspuns (pentru Diana3457):

Poți să-l învinovățești pentru că nu vrea să-ți vorbească?!
Tu ai fi vorbit cu cineva care ți-a spus că se sinucide pentru că tu vorbești cu altcineva!?!?
Încearcă să-i vorbești și vedeți voi...

| Diana3457 explică (pentru EvilThoughts):

Nu pot sad El nu vrea nici sa ma vada, nici sa mai auda de mine, nimic. tongue Oricum mersi! :*

| for87 a răspuns:

Pai incearca cand il vezi daca te saluta ii spui doar ''buna'' nu hei sau alte tampenii fii mai indiferenta stai fara griji roata se intoarce si el va fi nebun dupa tine asa ca incearca sa fii mai rece daca te baga in seama raspunde-i sec. gen '' hei ce faci si tu ii zici bine'' deci sec el va vedea racirea si isi va da seama ca numai esti obsedata. Vei vedea ca merge Succes!