| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o problema si va rog sa acordati putina seriozitate. Mi-e imi place de un baiat de fapt chiar am inceput sa il iubesc.Am vorbit cu el cu catva timp in urma si i-am sps ca il plac si l-am rugat sa nu se supere pe mine sau sa ma ocoleasca pentru asta, iar el mi-a sps ca nu se va intampla niciodata. Dupa ce i-am sps a 2 a zi la scoala sincer nu prea am putut eu sa ma uit in ochii lui.Am inteles de la prietenele mele ca el se uita dupa mine si cand trecea zambea si se uita insistent la mine.Si cum v-am zis ma simteam prost.Intr-o zi eram cu fetele in alta scoala, asteptam o alta pr si eu ma chinuiam sa dau de nr acelei fete in tell, iar el a trc pe langa mine si m-a apucat de mana si a zambit iar eu sincer m-am speriat putin deoarece nu stiam cine e.Seara pe mess m-a int dc m-am speriat si am vb putin cu el. Apoi cateva zile tot la fel se uita la mine, zambea si eu prostuta bineee chiar si proasta nu ma uitam la el pentru ca ma simteam prost dupa ce i-am sps ca il plac.In fne...au venit zile in care nici el nu se mai uita la mine si nici pe mess nu mi-a mai vb.Cand am vazut asta m-am enervat tare si am inceput sa il ocolesc. Dupa catva timp mi-am dat seama ca am gresit, ca il iubesc si ca ar trebui sa vb cu el.Cand eram hot sa vb am vazut la avtr lui o poza cu o fata.Si iar mi-au picat dracii x(. Asha si am inceput de atunci sa incerc sa il uit.Nu i-am mai dat acc la web(apropo am observat ca in ultimul timp imi cere webbu), iar intr-o seara am vb cu un amik care dupa cateva ore de conv(bineinteles ne cun de mai mult timp)mi-a cerut prietenia si eu am acc fara sa ma gandesc ca mai tz o sa sufar.Acum nu stiu ce sa fac adeeek am vb primele doua zile frms cu el dar acum parca nu stiu il iubesc mult pe baiathu ala inkat il dau pe el la o parte si sincer il fac sa se simta rau. Ce ar trebui sa fac? Baiathul cu care sunt acum e la Teologie si e chiar linistit adeek ma gandesc ca el chiar vrea o rel serioasa.Credeti ca ar trebui sa vb cu el si sa ii sp ca vr sa ne desp? Sp si voi parerea voastra.Ma scuze daca am mai gresith la scriere dar am scris repede. Dau funda la cel mai bun rasp si vot la restul:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

2 răspunsuri:
| ContesaSiContele a răspuns:

Ca sa nu il ranesti pe baiatul ala,de la teologie,(el saracu nu are nici o vina,tu vrei sa te razbuni doar pe baiatul de care iti place) ii poti zice ca era altcineva pe id tau,o alta fata,si ca sa nu se supere bla bla ii zici si tu acolo ca nu ai fost tu, ca nu ai stitu dar acum ai aflat de la acea fata, ii zici ca ti-a aflat parola si a vrut sa iti faca rau (eu asa am scapat o data, pe la 13 anilaughing si de atunci nu am mai incercat din astea.
si cu baitul pe care il placi sunt sigura ca si el te palce dar vazand ca nu ii prea mai dai importanta a vrut sa te faca geloasa ...incearca sa remediezi situatia, sa vb cu el iar, sa aveti o relatie daca si el te place, el cam asta da de inteleswinking
succes

| brunettebarbie a răspuns:

Ai putea spune ca o prietena foarte buna de a ta il place pe cel cu care esti acum si ca nu ai vrea sa o ranesti fiind cu el. ca tii la ea mai mult decat la tinee insuti. bla bla bla. laughingwinking
si in legatura cu baiatul pe care il placi. sunt sigura ca si el te place. ia-ti inima in dinti si spune-i din nou ce simti pentru el, desigur, dupa ce te desparti de actualul laughing. succes! :*