| PinoDenisa19 a întrebat:

Buna TPU.Voi credeti in viata de dincolo? Si e adevarat ca atunci cand esti in moarte clinica iti vezi viata derulata in fata ochilor si un coridor? ( scuza-ti categoria. )
' Va multumesc.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu crezi în astfel de situații pentru că nu ai avut de a face cu unele evenimente în viață!
Eu cred în ele.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Nu cred in viata de dincolo si nici in chestia cu moartea clinica cum ca ai vedea un coridor sau mai stiu eu ce

| NeimaginabilA a răspuns:

Agreez cu sharp la faza cu preotii, religia a devenit un business, plateste preotu sa-ti sfinteasca casa altfel vin demonii si te mananca.
Cat derpre restul va trebuii sa dizagreez, majoritatea, nu toti vad cordorul cand is in NDE(Near Death Experience).
Potii cauta pe google, sunt o gramada de povesti si articole despre NDE!
Si da, eu cred in Dumnezeu si biblie, din cauza ca pur si simplu i-mi da un rost in lumea asta nenorocita.

| MihaiGe a răspuns:

Cred in Dumnezeu si cred si in viata de dincolo dar viata de dincolo o traieste doar sufletul.
Baftă!

| Razorsharp a răspuns:

Eu nu cred nici in viata de dincolo nici in spirit nici in dumnezeu. Totul este inventat din vremuri stravechi in care stiinta era rudimentara.Sufletul - energia corpului luata din alimente. Zeii - lucruri imaginare prin care unele persoane fac bani. Uite-te la episcopi sa vezi ce cruci si ce coroane de aur au, cu ce masini se prezinta, ce haine impunatoare poarta. Despre moarte clinica eu cred ca neputand sa fie in contact cu realitatea, inconstientul isi creeaza o imagine (buna sau rea ) depinde de persoana, identic cu visele.

| Flaviucu a răspuns (pentru Razorsharp):

Daca nu crezi in Dumnezeu care e scopul tau in viata? Ce vrei sa descoperi?

| Razorsharp a răspuns (pentru Flaviucu):

Nu inteleg ce vrei sa zici... scopul tau in viata e legat de ceva inexistent? Cum spune Cheloo de la Parazitii "e mai usor sa crezi in dumnezeu decat in tine ".

| passyon22 a răspuns (pentru Flaviucu):

Scopul de a manca, a dormii, a iesi in club cu femeile, a studia...laughing cam asa vor oamenii de stiinta sa privim viata.

| Flaviucu a răspuns (pentru Razorsharp):

Tu te iei dupa ce spune Cheloo? Daca tu esti asa de sigur ca Dumnezeu nu exista ce rost mai ai in viata asta? Viata ta nu mai are farmec daca traiesti pe principiul asta ca Dumnezeu nu exista. Nu ar avea sens, nu ai avea ce sa descoperi, sa lupti pentru a descoperi lucruri pe care toata lumea le cauta.

| Razorsharp a răspuns (pentru Flaviucu):

Eu nu ma iau dupa nimeni, eu gandesc si iau citate care ajuta in viata.Cheloo este o persoana care a citit sa zicem de zeci de ori mai mult ca noi doi la un loc. Si tot ma bati al cap cu descoperitul... ce descoperi tu prin dumnezeu? Ai descoperit cumva vreo fosila de inger, un corn de-al unu demon? A, ma scuzi aia sunt arheologii, cei ce cauta mai multe detalii despre evolutia omenirii si nu numai. Succes in cautarea invizibilului.Citeste putin, documenteaza-te si o sa iesi la adevar.Un citat din biblie :"crede si nu cerceta". Raspunde-mi si zi ce crezi ca inseamna.

| Victor_Vasile_1995 a răspuns:

Eu stiam ca vezi holu de acasa