| PiersicutaCoral123 a întrebat:

TPU!
Vreau sa devin POPULARA la scoala? Cum pot face asta? In general, prietenele mele de la scoala sunt populare si le saluta doar pe ele.....si au foarte multi prieteni pe Facebook? Ce pasi trebuie sa urmez?
Dau funda la toate raspunsurile!

Răspuns Câştigător
| AdeDm a răspuns:

Pai nu e vorba ca trebuie sa urmezi neaparat niste pasi anume. Cheia popularitatii nu consta in ideea de a urma niste pasi pana a ajunge la "popularitatea dorita", ci pur si simplu totul vine de la sine si natural. Trebuie doar sa fi tu insuti si sa nu te intereseze prea mult parerea celorlalti pentru ca daca e sa fie asa, o sa te afecteze mult in viitor deoarece oamenii sunt rai si te pot rani usor numai din cateva cuvinte, mai ales daca esti o persoana vulnerabila. Sa stii ca nu trebuie sa fi popular ca sa te simti bine in pielea ta, conteaza sa fi alaturi de persoanele care iti sunt dragi intr-adevar si care tin la tine. Sa nu crezi ca persoanele mai populare au numai "fani" sau sunt placuti de toata lumea, ci din contra. Cum iti spuneam, trebuie sa fi tu insuti, iar restul vine de la sine.winking Funda? ^^

1 răspuns:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Fii sociabila, si da add la toti pe fb laughing)