| IlincaArdeleanpian a întrebat:

Salut! Poate cineva sa imi zica cum sa devin mai populara? Sunt la scoala si pe mine nu ma baga nimeni in seama si prietenele mele vechi s-au indepartat de mine. Cum sa devin populara?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil esti cu nasul pe sus. Mai coboara-l.

| Violleta2022 a răspuns:

Invatand foarte-foarte bine, ajungi sa atragi admiratia profesorilor si invidia colegilor care se vor ingramadii sa-ti fie prieteni, fiindca un copil este intotdeauna lider de grup.

| Lukasssz a răspuns (pentru Violleta2022):

Vrajeala. O vor face populara in randul profesorilor, dar va fi urâtă de ceilalți colegi. Va fi considerată o tocilara, va fi bătaia de joc a celorlalți, i se vor face tot felul de glume jignitoare la adresa ei.Cand ai fost ultima dată la scoala, pentru că se pare ca ce ai zis tu acolo nu se mai aplica de mult.Eu unul tocmai ce am absolvit liceul anul asta, am văzut copiii despteti ce bullying isi luau.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te uiți la cele populare. Fă ca ele.

| Catrice a răspuns:

Invita toată școala la ziua ta sau dai o petrecere în week-end și pui afișe în școala sau împarți la toată lumea invitațiiwinking

| VoidEternal a răspuns:

Sa fii populara iti poate face mai mult rau decat bine. Cauta-ti mai bine 1-2 prietene noi, daca cele vechi nu iti mai sunt apropiate, e suficient si mai sanatos.

| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Bineînțeles că oamenii nu vor veni să tragă de tine să interacționezi cu ei, este de datoria ta să fii comunicativă și să ai inițiativa de a iniția conversații și de a-i cunoaște pe ceilalți. Te sfătuiesc să fii cât se poate de originală, să nu te ascunzi după o mască la școală, fii tu însăți și oamenii te vor aprecia mult mai mult decât dacă ar afla că ești altfel.

| oanateo a răspuns:

Fi tu insati, ai incredere in tine, simte-te bine in pielea ta, fi relaxata, fi buna. Pana la urma o sa ai prietene, trebuie sa ai rabdare, stiu ca e greu.
Cand o sa fi mare nu o sa mai conteze daca ai fost populara sau nu, trebuie sa fii om, prea putini oameni adevatati si buni mai sunt, fi tu una buna si fa diferenta si in timp se vor lipi oameni buni de tine.
Succes!