| GeorgeMariusSgl a întrebat:

vreau sa intru la un liceu la care ultima medie a fost anul trecut 7.88 la cel mai slab profil.Am 8,77 media 5-8, la romana am dat azi evaluarea nationala si cred ca fac intre 6 si 8sau cel mai sigur 7.La matematica is praf, nu stiu mai mult de 4 nici nu stiu daca iau 4 sau 5. Am vreo sansa sa intru unde vreau eu?

Răspuns Câştigător
| AstaMik2 a răspuns:

Pai fa-ti o medie
ma=8, 77+ 6(7+5/2=12/2=6)/2=14,77/2=7,38
chiar daca e mai mica conteaza de ce medii au ceilalti elevii care dau acolo, poate ai o sansa, funnda