| Bogdan2246 a întrebat:

Bună TPU! Vreau să-mi invit o colegă de clasa să mergem impreuna in oras.Nu stiu ce sa ii zic stiind ca ea probabil ma urăște si stie ca o plac. M-am gândit sa ii scriu o poezie prin care sa o invit dar nu stiu daca va merge. P.S. amandoi avem 15 ani si pe ea o cheama Sara.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Lasa poeziile ca s-ar putea sa nu inteleaga textul sau sensul.
Mai bine vorbesti direct, fata in fata cu ea, asa cum este normal din partea unui baiat care o place.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt o persoană care scrie poezii. Totuși, nu recomand pentru ocazia asta, e prea siropos. Până la urmă nici nu v-ați mai întâlnit (decât din vedere), nu există încă cine știe ce sentimente. Scrie-i un mesaj Buna ma intrebam daca vrei sa iesi in oraș pe data x locul y. Și gata.

| isemilia a răspuns:

Daca e genul romantic, poti. Daca nu stii sigur, mai bine nu. Spune-i doar ti se pare o persoana de treaba si ca ti-ar placea sa iesiti impreuna undeva. Mai bine nu ii scrii poezii, nu stii ce reactie va avea...