| Prettygirl428 a întrebat:

Vreau sa va cer parerea pentru ca ma simt foarte derutata in ceea ce priveste profilul liceului pe care il voi urma.
Sunt in clasa a 8-a si deja sunt foarte des intrebata acest lucru.
Nu stiu ce sa aleg dintre profilul mate-info si stiinte ale naturii.
Imi place biologia si in general am note de 9 si 10 la toate materiile.
As vrea sa urmez facultatea de asistenti medicali.
Sper sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Caddy14 a răspuns:

Eu as zice mate-info simplu sau intensiv engleza la bio-chimie este destul de greu si se pune mult accent pe chimie si bio.La mate-info simplu este ceva mai lejer

| Prettygirl428 explică (pentru Caddy14):

Poti sa-mi dai mai multe detalii despre aceste profile daca stii?

| Caddy14 a răspuns (pentru Prettygirl428):

Detalii? Zi-mi ce vrei sa stii si iti zic ce stiu happy

| Prettygirl428 explică (pentru Caddy14):

Pai despre dificultatea lor, materiile care se fac si ce crezi tu ca este important de stiut. happy

4 răspunsuri:
| Caddy14 a răspuns:

Pai ca dificultate mate-info este cel mai usor dar materia de la mate, info, fizica ii aceeasi si la bio-chimie si la intensiv engleza.La bio chimie se pun mult accentul pe chimie si bio si programa este un pic mai dificile la aceste materii.La intensiv engleza ai mai multe ore de engleza si in rest materia este aceeasi ca la mate-info simplu